OFICJALNIE: Kibice AZ Alkmaar nie przyjadą do Warszawy!

Zapowiedzi ze strony mediów stały się faktem! AZ Alkmaar wypuściło dziś oficjalny komunikat dotyczący meczu rewanżowego z Legią Warszawa. Holenderski klub informuje w nim, że sprzedaż biletów na to spotkanie została anulowana. Kibice AZ nie pojawią się więc na trybunach stadiony przy ulicy Łazienkowskiej podczas rywalizacji, która odbędzie się 14 grudnia.

Holendrzy boją się reakcji kibiców Legii

Taka decyzja AZ Alkmaar była spodziewana przez środowiska śledzące poczynania klubu, który nie tak dawno zgotował polskiemu zespołowi i jego kibicom bardzo niemiły pobyt w ich kraju. Władze holenderskiej formacji uznały, że dopuszczanie swoich kibiców do wizyty w Warszawie byłoby nierozsądne:

Po wydarzeniach, które miały miejsce podczas domowego meczu, przeprowadzono szeroko zakrojone konsultacje ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. Ustaliliśmy, że nie można zagwarantować bezpieczeństwa naszym kibicom, a ponieważ bezpieczeństwo jest dla AZ kwestią niezwykle istotną, klub musiał niestety podjąć decyzję o braku sprzedaży biletów. Klub odradza swoim kibicom także podróżowanie na własną rękę.

Oczywiście taki komunikat brzmi wręcz komicznie w obliczu zdarzeń, które miały miejsce przed kilkoma tygodniami. Jedynie potęguje to poczucie zniesmaczenia zachowaniami AZ Alkmaar, co z pewnością zostanie podkreślone w należyty sposób podczas meczu rewanżowego przez kibiców warszawskiej Legii.

Na ogłoszenie AZ odpowiedziała już także sama Legia Warszawa. Klub ze stolicy Polski poinformował, że decyzja ta została podjęta bez konsultacji z Wojskowymi. Oznacza to najprawdopodobniej, że w konsekwencji pula biletów dla polskich fanów zostanie zwiększona o liczbę miejsc zarezerwowanych wcześniej dla kibiców Alkmaar.

REKLAMA
Sourceaz.nl
Marek
Marek
Entuzjasta piłki nożnej, kibic FC Barcelony. Piszę na temat futbolu w Hiszpanii, Włoszech czy Anglii. Lubię piłkę widowiskową i atrakcyjną - pełną ekspresji i autentycznej radości z gry. W ekipie Mistrzów dzielę się zarówno swoimi spostrzeżeniami ściśle związanymi z piłką, jak i wszelkimi historiami dziejącymi się wokół sportu. Gwarantuję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie - od szczegółowych, merytorycznych analiz po luźne, maksymalnie subiektywne i spontaniczne treści, których nie można zamknąć w żadnych ramach. Mes que un Futbol!
PODOBNE
REKLAMA
106,719FaniLubię
10,434ObserwującyObserwuj
596ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ