OFICJALNIE: Gavi z nowym kontraktem do 2026 roku!

Pablo Páez Gavira, znany szerszemu gronu fanów piłki jako 'Gavi’, właśnie przedłużył swój dotychczasowy kontrakt z FC Barceloną. Termin upływu nowej umowy to 30 czerwca 2026 roku, a klauzula wykupu podobnie jak w przypadku Pedriego czy Ansu Fatiego, będzie wynosić teraz 1 mld euro.

REKLAMA

Piłkarz, którego w swoich szeregach chciałby mieć każdy trener

Gavi w zeszłym miesiącu skończył dopiero 18 lat, a już możemy o nim mówić, jako o jednym z najbardziej utalentowanych zawodników na swojej pozycji. Młody Hiszpan to pomocnik, którego praca na boisku, zaangażowanie, inteligencja boiskowa i energia robią ogromne wrażenie. Ten chłopak potrafi się znaleźć dosłownie wszędzie, gdzie akurat go potrzeba. Wczoraj, podczas meczu z Bayernem Monachium, nie ustępował wcale wielce takim profesorom futbolu jak Kimmich, czy Goretzka. Nie bez przypadku kilka miesięcy temu można było usłyszeć o zainteresowaniu Gavim właśnie ze strony Bawarczyków.

Ale Gavi to nie tylko zawodnik cieszący się uznaniem w piłce klubowej. To przecież także jeden z podstawowych wyborów Luisa Enrique w reprezentacji Hiszpanii. Przez selekcjonera La Roja, jest może ceniony nawet bardziej niż Pedri. Wszystko wskazuje również na to, że tegoroczny tytuł w plebiscycie Golden Boy powędruje właśnie do hiszpańskiego pomocnika. Fakt, że to w dużej mierze na Gavim będzie budowany zespół Barcy przez kolejne lata, może zwyczajnie cieszyć fanów FC Barcelony. Bo taki piłkarz jak Gavi, to prawdziwy skarb.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,520FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ