OFICJALNIE: Dušan Tadić odchodzi z Ajaxu. Zaskakujący wybór nowego klubu

Jeden z najdziwniejszych ruchów letniego okienka transferowego stał się faktem. Dušan Tadić — kapitan i jedna z największych współczesnych postaci Ajaxu opuszcza holenderski klub. Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym, obie strony zgodziły się na rozwiązanie umowy, która miała obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.

Decyzja o opuszczeniu klubu była bardzo trudna. Wierzę jednak, że to właściwy moment. Myślę, że nie tylko dla mnie, ale także dla klubu jest to właściwy moment na nowy start. Czas spędzony w Ajaxie i sukcesy, które świętowaliśmy, dają mi nieopisane uczucie, którego nigdy wcześniej nie doświadczyłem w mojej karierze. Chciałbym podziękować wszystkim fanom za wspaniały czas, który tu spędziłem. Jeśli to zależy ode mnie, to nie jest to ostateczne pożegnanie. Na zawsze pozostanę zawodnikiem Ajaxu i mam nadzieję, że wkrótce powrócę do Amsterdamu w innej roli – trenera powiedział Dušan Tadić.

REKLAMA

Tadić w barwach Ajaxu notował kapitalne statystyki

Podczas 241 oficjalnych spotkań strzelił 105 goli i zaliczył 112 asyst. Od dawna zakładał także opaskę kapitana. Kilka dni temu informowano co prawda, że napastnik jest kuszony przez Besiktas, który oferowało kontrakt na zasadzie dwóch lat umowy i opcji przedłużenia o kolejny sezon. W tamtym momencie wydawało się to jednak jedynie plotką. Dlaczego czołowy piłkarz Ajaxu miałby wymusić transfer do ligi tureckiej? Abstrakcja okazała się najwyraźniej prawdą. Co prawda oficjalnie nie znamy jeszcze nowego pracodawcy Tadicia, jednak scenariusz wydaje się oczywisty, a tureckie źródła potwierdzają, że ogłoszenie jest jedynie kwestią czasu. Dušan Tadić opuszcza Amsterdam, zamierza kontynuować karierę w Besiktasie, a następnie prawdopodobnie wróci do Ajaxu — sprawdzić się w roli szkoleniowca.

Dusan powiedział nam, że chce rozwiązać swój kontrakt w Amsterdamie. Od jego przybycia w 2018 roku pokazał, jak ważny jest dla zespołu i jak jest prawdziwym liderem, zarówno na boisku, jak i poza nim. W ubiegłym sezonie jego statystyki były niesamowite, a od czasu transferu do Amsterdamu nie opuścił ani jednego meczu Eredivisie. Jego odejście to niesamowita strata dla Maurice’a Steijna i jego sztabu. Chcielibyśmy go zatrzymać, ale szanujemy jego prośbę i życzymy mu wszystkiego najlepszego w dalszej karierze. Ajax kontaktował się z nim w sprawie kolejnego kroku w jego karierze trenerskiej i daliśmy mu do zrozumienia, że zawsze będzie mile widziany – powiedział Sven Mislintat, dyrektor techniczny Ajaxu.

SourceAjax
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,007FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ