OFICJALNIE: Adam Buksa piłkarzem mistrza Danii

27-letni Adam Buksa przenosi się do FC Midtjylland, z którym podpisał czteroletni kontraktu. Reprezentant Polski w poprzednim sezonie występował w lidze tureckiej. Podczas wypożyczenia z RC Lens do Antalyasporu zanotował 16 trafień.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Adam wybrał FC Midtjylland jako swój kolejny klub. Pasuje do wielu parametrów, których poszukujemy w ataku: siły fizycznej, inteligencji taktycznej, a także umiejętności zdobywania bramek. Zwiększamy jakość i konkurencję w ofensywie, a także dajemy sztabowi trenerskiemu więcej opcji ataku. Adam to napastnik, który przede wszystkim wie, gdzie jest bramka. W szczególności jego uderzenia głową i akcje w polu karnym są na wysokim międzynarodowym poziomie. Ponadto naszą ambicją było dodanie do zespołu cech przywódczych, a Adam nam to zapewnia. To gracz zespołowy, który próbował wszystkiego po trochu i który chce dać otoczeniu swoją zwycięską osobowość – mówi dyrektor sportowy FC Midtjylland Peter Sand.

REKLAMA

Adam Buksa gotowy na nowe wyzwanie

Buksa kosztował duński klub 4 mln euro, chociaż polskie źródła (Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl) wskazywały na kwotę o pół miliona większą. Trudno obecnie odnieść się do doniesień o klauzuli odstępnego, jaka miała zostać wpisana w kontrakt polskiego napastnika z duńskim klubem. Jej uwzględnienie byłoby sygnałem, że Buksa chce potraktować FC Midtjylland jako przystanek przed kolejną próbą podboju silniejszych lig. Inna kwestia, że reprezentant Polski gwarantował wysoką skuteczność w MLS czy tureckiej Süper Lig. Epizod w Ligue 1 okazał się natomiast niewypałem. Być może Buksa mierzy po prostu siły na zamiary. Wie, że na tym etapie kariery lepsza jest dla niego rola gwiazdy w Danii niż funkcja rezerwowego w RC Lens.

Miałem różne możliwości, ale sposób, w jaki wykazano zaangażowanie w sprowadzenie mnie tutaj, był kluczowy. Klub jest ambitny i stoi na wysokim poziomie, ale wciąż chce się rozwijać i stawiać nowe kroki, a to mi odpowiada […] Tego lata miałem okazję zagrać w Mistrzostwach Europy z moją drużyną narodową. Osiągnąłem to, ale chcę więcej europejskiego futbolu. To jest coś, czego nie mogę się doczekać w nowym sezonie, w którym będziemy walczyć o kwalifikację do Ligi Mistrzów i obroną mistrzostwa Danii. To są moje główne cele – przyznał Adam Buksa.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,221FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ