Nübel wróci do Bayernu? Nieoczywista sytuacja bramkarza

VfB Stuttgart rozgląda się za nowym bramkarzem, o czym informuje niemiecki kicker. Aktualnie trzecia drużyna tabeli Bundesligi jest zadowolona ze współpracy z Alexandrem Nübelem, jednak na ten moment nie osiągnęła ugody z Bayernem Monachium w kontekście przedłużenia umowy wypożyczenia. Niepewność związana z obsadą bramki sprawia, że na celowniku Stuttgartu znaleźli się dwaj inni zawodnicy: Odysseas Vlachodimos oraz Stefan Ortega Moreno.

REKLAMA

Grek opcją z rozsądku

Vlachodimos jeszcze niedawno uchodził za jedno z najgorętszych nazwisk na bramkarskim rynku transferowym. 29-letni Grek miał pewne miejsce w Benfice, ale we wrześniu 2023 roku trafił tylko do Nottingham Forest. Co wręcz szokujące – rozegrał ledwie 5 spotkań na poziomie Premier League, a ostatnio nie łapie się do kadry meczowej. Prawdopodobny spadek Forest z ligi i fatalna sytuacja Vlachodimosa niemalże na pewno skończą się jego odejściem. Co ciekawe, Grek futbolu uczył się w… Stuttgarcie. W przeszłości uzbierał ponad 150 spotkań dla rezerw i drużyn młodzieżowych niemieckiego klubu. Potencjalny powrót wydaje się jak najbardziej logicznym rozwiązaniem.

Stefan Ortega Moreno w 2022 roku zaszokował, przenosząc się do Manchesteru City. Niemiec miał za sobą kapitalne występy w barwach Arminii Bielefeld, jednak skusił się na angaż w zespole Pepa Guardioli. Do dzisiaj rozegrał w barwach Obywateli 25 spotkań. Bramkarz zdaniem kickera poważnie rozważa jednak przenosiny do klubu, w którym byłby wyborem do pierwszego składu. Naszym zdaniem jego kandydatura jest nieporównywalnie mniej prawdpopodobna niż Odysseas Vlachodimos.

W obecnej sytuacji największym przegranym może zostać Alexander Nübel

VfB Stuttgart nie chce zostać na lodzie, a Bayern Monachium najwyraźniej nie jest w stanie jednoznacznie zadeklarować swojego pomysłu na bramkarza. Logicznym scenariuszem byłoby przedłużenie wypożyczenia do końca czerwca 2025 roku. Nübel miałby wrócić do Bawarii, by przejąć bluzę z numerem jeden od Manuela Neuera, po zakończeniu przez niego kariery (jego obecna umowa wygaśnie w 2025 roku).

Inna kwestia, że kontrakt Alexandra z Bayernem również kończy się w czerwcu 2025 roku. Wcześniej spekulowano, że Monachijczycy zaoferują 27-latkowi nowy kontrakt i zagwarantują rolę jedynki. Co jeśli Manuel zdecyduje się grać kolejny sezon? Wydaje się, że Nübel oczekuje klarownych deklaracji, a Bayern takich nie zamierza póki co składać. Tym sposobem, przy braku przedłużenia umowy, lato 2024 roku może być ostatnio okazją na sprzedaż bramkarza wypożyczonego do VfB. Pytanie, czy Stuttgart będzie zainteresowany zakupem? A może wybierze inną, tańszą opcję? Dziś w dość prostej kwestii mamy bardzo dużo znaków zapytania.

Sourcekicker
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ