REKLAMA

Nieudany powrót Tomasza Narkuna. 3 wnioski po KSW 75

KSW 75 za nami. Gala organizowana w Nowym Sączu miała w swojej karcie kilka ciekawych pojedynków, a widzowie byli świadkami sporej niespodzianki oraz aż dwóch walk zakończonych niejednogłośnymi decyzjami.

UFC nie dla „Żyrafy”

Walka z Henrique da Silvą miała być dla Tomasza Narkuna okazją zawrócenia ze ścieżki porażek. Po przegranych starciach z Philem De Friesem i Ibragimem Czużygajewem byłego mistrza kategorii półciężkiej zestawiono z doświadczonym Brazylijczykiem, mającym za sobą 6 pojedynków w UFC. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że Narkun zdoła udowodnić swoją wartość, wypełni kontrakt z KSW i spróbuje swoich sił w innej organizacji. Nieoficjalnie łączono go z PFL, chociaż za kulisami dyskutowano nawet o potencjalnym transferze do UFC. Niestety, pojedynek z da Silvą, potoczył się najgorzej, jak tylko mógł. Narkun nie skończył rywala w pierwszej rundzie, gdy miał sporą przewagę. W drugiej wyszedł wyraźnie zmęczony i nadział się na takie kopnięcie…

źródło: twitter/KSW_MMA

Marzenia o angażu w mocniejszych organizacjach trzeba najprawdopodobniej odłożyć w czasie. Tomasz ma za sobą trzy kolejne porażki, a rywale coraz łatwiej dostrzegają jego wady i bezwzględnie je wykorzystują.

Omielańczuk nie podbije KSW

Daniel Omielańczuk to weteran światowych oktagonów. 40-letni zawodnik ma za sobą występy zarówno w UFC jak i ACA. Niestety, jego obecność w KSW to póki co spore rozczarowanie. Po porażce z Ricardo Praselem pokonał Michał Martinka, chociaż sam przebieg pojedynku nie wskazywał na zwycięstwo Polaka. Sędziowie niejednogłośną decyzją zadecydowali o zwycięstwie Daniela. Wielu widzów MMA uważa tego typu sytuację za spory skandal. Z całym szacunkiem dla Omielańczuka, w KSW zawodzi na pełnej linii. Miał być pretendentem do pasa, tymczasem trudno traktować go jako realnego kandydata. Nie tak miało być.

Ruchała niepokonany i uwielbiany przez lokalną społeczność

W walce wieczoru KSW 75 obejrzeliśmy ciekawe starcie Roberta Ruchały z Damianem Stasiakiem. Pojedynek miał sporo zwrotów akcji, a sędziowie niejednogłośną decyzją wskazali na wygraną 24-latka z Nowego Sącza. Jest to 8 zwycięstwo w karierze tego zawodnika i sygnał, że Robert ma potencjał, by stać się czołową postacią KSW. Walka ze Stasiakiem była wyrównana i mogła zakończyć się wygraną każdego z tych Panów. To było bardzo dobre zwieńczenie gali, w której znakomitym aspektem byli kibice. Fani Roberta Ruchały zgotowali znakomitą atmosferę. Domowe zwycięstwo Ruchały smakowało z pewnością wyjątkowo.

Damian Stasiak – Robert Ruchała
Zwycięstwo Ruchały przez niejednogłośną decyzję sędziów

Michal Martínek – Daniel Omielańczuk
Zwycięstwo Omielańczuka przez niejednogłośną decyzję sędziów

Tomasz Narkun – Henrique da Silva
Zwycięstwo da Silvy przez KO w 2 rundzie

Adam Soldajew – Ołeksij Poliszczuk
Zwycięstwo Soldajewa przez jednogłośną decyzję sędziów

Adam Tomasik – Mădălin Pîrvulescu
Zwycięstwo Pîrvulescu przez TKO w 1 rundzie

Yann Liasse – Adrian Gralak
No contest

David Martinik – Kamil Szkaradek
Zwycięstwo Szkaradka przez jednogłośną decyzję sędziów

Adrianna Kreft – Petra Částková
Zwycięstwo Kreft przez jednogłośną decyzję sędziów

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ

99,638FaniLubię
10,660ObserwującyObserwuj
555ObserwującyObserwuj
REKLAMA