Media: Nicolò Zaniolo może opuścić Galatasaray SK

Kariera włoskiego talentu wyraźnie zboczyła z kursu. Nicolò Zaniolo po spędzeniu czterech sezonów w AS Romie wyruszył na podbój Europy. Najpierw trafił do Turcji, gdzie rozegrał 10 spotkań w Süper Lig będąc zawodnikiem Galatasaray SK. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Aston Villi, ale już wiemy, że nie zostanie wykupiony. Piłkarz chciałby wrócić do Włoch, jednak zainteresowany usługami Włocha jest hiszpański Villarreal.

O zainteresowaniu Villarrealu donosi Relevo. Zarząd Żółtej Łodzi Podwodnej musi tkać kadrę przy pomocy mocno ograniczonego budżetu. Dotąd zakontraktowali Pape Gueye’a z Marsylii, a teraz planują wypożyczyć Nicolò Zaniolo. Operacja wydaje się skomplikowana, bo nie wiadomo, czy Galatasaray zgodzi się na kolejne wypożyczenie. Villarreal jest w stanie zapłacić za Włocha jedynie 15 milionów euro – to tyle, ile turecki klub zapłacił za Zaniolo AS Romie w 2023 roku.

REKLAMA

Największym argumentem jest chęć zmiany otoczenia ze strony Nicolò Zaniolo, a Galatasaray nie zamierza mu robić z tym problemów. Co prawda sam zawodnik miał twierdzić, że marzy o powrocie do Włoch, ale chętnie wysłucha oferty Villarrealu. Tym bardziej, że Włochy i Hiszpania to bardzo podobne kraje pod wieloma względami.

źródło: X Relevo (@Relevo)

Nicolò Zaniolo nie potrafi wykrzesać z siebie potencjału, który niewątpliwie ma. Ofensywny zawodnik w tym sezonie wystąpił 39 razy dla Aston Villi we wszystkich rozgrywkach. Zdobył w nich 3 bramki i dorzucił jedną asystę. Ze względu na uraz odniesiony pod koniec sezonu, Nicolò Zaniolo nie pojedzie na Euro w Niemczech.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ