Mateusz Rębecki wywalczył angaż w UFC! Dana White pod wrażeniem Polaka (VIDEO)

„Dana White’s Contender Series” to seria, podczas której zawodnicy aspirujący do wywalczenia kontraktu w największej organizacji MMA na świecie mają szansę pokazania swoich umiejętności. Nie wystarczy jednak wygrać swojego pojedynku, by prezydent UFC skusił się na angaż danego zawodnika. Na szczęście Mateusz Rębecki czyli popularny „Chińczyk” nie pozostawił żadnych złudzeń, efektownie kończąc swoją walkę.

Rywalem polskiego zawodnika był Rodrigo Lidio, 33-letni Brazylijczyk mający za sobą serię 4 kolejnych zwycięstw. „The Dynamis” nie sprawił jednak żadnego kłopotu Polakowi, który już w pierwszej rundzie pojedynku pokusił się o poddanie. Co ciekawe, było to pierwsze poddanie ze strony „Chińczyka” od 2017 roku i walki z Dmitriyem Golbaevem.

źródło: twitter/ufc

Reakcja Dany White’a jasno wskazała na dalszy rozwój wypadków

Mateusz Rębecki odnosząc 16 zwycięstwo w karierze zapracował na swoją szansę w UFC. Dla 29-letniego zawodnika Berserkers Team Szczecin będzie to idealna okazja na pokazanie umiejętności w pojedynkach z czołowymi zawodnikami wagi lekkiej. Dotychczas występował on bowiem na galach organizacji FEN, gdzie nie miał sobie równych – w całej swojej karierze tylko dwukrotnie wygrywał przez decyzję, pozostałe pojedynki kończąc przed czasem. Dominacja na polskiej ziemi zwróciła uwagę UFC, ale mimo wszystko, Polak musiał potwierdzić swoją wartość w „Dana White’s Contender Series”. Zrobił to jednak w najlepszy możliwy sposób.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
105,170FaniLubię
10,511ObserwującyObserwuj
583ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ