Marco Asensio zmienił agenta. Co dalej, nowy kontrakt czy transfer?

Marco Asensio w ostatnich dniach zmienił swojego agenta. Hiszpan od początku swojej kariery związany był z Horacio Gaggiolim, ale teraz zdecydował się na zmiany. Podpisał kontrakt z agencją Getifute, należącą do Jorge Mendesa.

Walka o podstawowy skład w Realu Madryt

Sama decyzja Asensio była dosyć niespodziewana. Wpływ na nią może mieć wygasający latem 2023 roku kontrakt z Realem Madryt. O możliwym odejściu z Madrytu mówiło się już ubiegłego lata. Wówczas sam Ancelotti miał nalegać, aby Hiszpan pozostał w ekipie Los Blancos. Sam Gaggioli mówił, że Asensio miał oferty z innych klubów, ale po rozmowach z trenerem zdecydował się zostać.

Marco Asensio nie rozgrywa złego sezonu. W 37 spotkaniach zdobył 11 bramek, a do tego dołożył jedną asystę. Zwłaszcza na jesieni regularnie wychodził w pierwszej jedenastce. Problemy pojawiły się na wiosnę, kiedy przyszły spotkania fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Asensio nie tylko stracił miejsce w podstawowej jedenastce, ale też stał się dopiero trzecim wyborem na prawym skrzydle. Ancelotti woli wystawiać tam będącego w dobrej formie Rodrygo albo Valverde. Asensio pozostawił złe wrażenie po spotkaniach z PSG, co miało duży wpływ na taką decyzję. O ile w ataku Asensio jest dosyć przydatny i tam nie można mieć do niego większych uwag, tak inaczej jest w grze bez piłki. Hiszpan nie spisuje się najlepiej w pressingu, i nie pomaga za wiele w obronie.

Przygotowania do transferu?

Zmiana agenta na trochę ponad rok przed wygaśnięciem kontraktu jasno pokazuje zamiary Hiszpana. Prawdopodobnym celem byłoby pozostanie w Realu Madryt, ale przy zapewnieniu odpowiedniego statusu w zespole. Asensio chce grać, i bycie tylko rezerwowym raczej nie wchodzi w grę. Problemem mogą okazać się plany transferowe klubu. Do Madrytu ma zawitać kilku nowych graczy i Hiszpanowi jeszcze trudniej będzie wywalczyć minuty na boisku.

Może więc się okazać, że Asensio już tego lata zmieni klub. Dla Realu Madryt byłaby to ostatnia szansa, aby zarobić na Hiszpanie. Sam Asensio też wolałby znaleźć miejsce, gdzie miałby zapewnioną regularną grę. Na ten moment najczęściej mówiło się o włoskim kierunku, a dokładnie o AC Milanie. Przy ewentualnym ogłoszeniu zamiaru odejścia, zainteresowanie zawodnikiem powinno wzrosnąć. Dodatkowo Jorge Mendes i jego agencja to wprawni gracze na rynku transferowym. Asensio może więc liczyć na znalezienie klubu, gdzie nie tylko byłby podstawowym zawodnikiem, ale i jego zarobki byłyby na odpowiednio wysokim poziomie.

REKLAMA
Michał Jeleń
Michał Jeleńhttps://mymistrzowie.pl/
Zakochany w piłce nożnej, ale dostrzegam tak jej blaski jak i cienie. Lubię obejrzeć mecz, dwa, albo siedem, chociaż rodzimych rozgrywek zazwyczaj unikam. Skończyłem studia historyczne, pisząc prace o futbolu. Lubię też F1, ale to przede wszystkim ze względu na aspekt ludzki.
PODOBNE
REKLAMA
106,119FaniLubię
10,460ObserwującyObserwuj
598ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ