Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt po 7 latach

Jak podają liczne źródła z Hiszpanii, w tym m.in. Mario Cortegana i portal „Relevo”, Marco Asensio opuści Real Madryt po zakończeniu sezonu. Hiszpan podjął decyzję i chce zmienić nie tylko klub, ale również ligę.

REKLAMA

Może już nie młody i perspektywiczny, ale wciąż prezentujący konkretny poziom

Już od dłuższego czasu mówiło się o dużym prawdopodobieństwie odejścia skrzydłowego z Realu latem tego roku. Reprezentant Hiszpanii w ostatnich sezonach zaliczał zbyt wiele nierównych występów, aby stanowić silny punkt kadry Królewskich. Choć trzeba przyznać, że jego liczby z aktualnej kampanii prezentują się naprawdę nieźle. To 12 goli i 8 asyst w 47 występach we wszystkich rozgrywkach. Warto podkreślić, że w wyjściowej jedenastce Los Blancos pojawił się tylko 18-krotnie, więc jego stosunek udziałów bramkowych do rozegranych minut wygląda naprawdę przyzwoicie.

Mimo wszystko w Madrycie uznali, że na prawym skrzydle potrzebują zawodnika gwarantującego większą jakość, aniżeli solidnego zmiennika. Odejście Asensio to dla Realu dobra okazja do odmłodzenia kadry i wprowadzenia do szatni świeżej krwi.

Z kolei sam Hiszpan nie powinien narzekać na brak zainteresowania na rynku. Zawodnik Galacticos ma 27 lat i zanotował dobry sezon pod kątem liczb. Mówi się, że skrzydłowym Realu interesuje się chociażby Aston Villa czy Juventus.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ