Manchester United rusza na łowy. Dwa transfery warte 120 mln euro coraz bliżej!

Manchester United prowadzi zaawansowane rozmowy związane z letnimi wzmocnieniami składu. Hiszpańska marca informuje, że Czerwone Diabły złożyły już oficjalną ofertę za Leny’ego Yoro z LOSC Lille. Portugalska A Bola przekonuje, że United lada moment zwrócą się do Sportingu w temacie transferu Gonçalo Inácio.

Leny Yoro dalej będzie czekał na Real?

18-letni Leny Yoro jest wyceniany przez serwis transfermarkt na 50 mln euro. Młody francuski defensor łączony był z m.in. Realem Madryt, jednak to Manchester United okazuje się najkonkretniejszym zainteresowanym. Złożona oferta sięga podobno 60 mln euro czyli więcej niż francuski klub początkowo oczekiwał. Czerwone Diabły chcą jednak szybko zaklepać transfer jednego z najgorętszych nazwisk na rynku transferowym. Wspomniana marca zauważa jednak, że francuski piłkarz zawsze sugerował chęć gry na Santiago Bernabéu. Z tego powodu jest gotowy czekać na ofertę z Realu – nawet kosztem utraty wyższych zarobków w innym klubie. Z innego założenia wychodzi Lille, dla którego zarobek wyższy niż początkowo zakładano to oczywista promocja. Podkreślmy, w tym przypadku mamy do czynienia z oficjalną ofertą. Temat jest więc bardzo poważny.

REKLAMA

Gonçalo Inácio zatrzymywany w Sportingu, ale… Nie do końca?

Partnerem Francuza w linii obrony Manchesteru United zostać może Gonçalo Inácio. 22-letni Portugalczyk jest uważany za niezbędnego przez Rúbena Amorima, jednak Czerwone Diabły są gotowe aktywować klauzulę odstępnego w kontrakcie defensora. Rozmowy miały już miejsce i zdaniem serwisu A Bola szanse na transfer są bardzo duże. Co zaskakujące, Portugalczycy podobno są w stanie zgodzić się na rozłożenie przelewu za transfer na raty. Oczywiście, chęć zatrzymania środkowego obrońcy nie łączy się ze zgodą na sprzedaż mimo braku jednorazowej zapłaty klauzuli odstępnego. Portugalskie media przekonują, że negocjacje między klubami miały już miejsce, a złożenie oferty jest kwestią czasu, podobnie jak jej akceptacja.

Czy oba transfery zostaną przeprowadzone? Marca oraz A Bola zdaję się przekonywać, że Manchester United jest zainteresowany Hiszpanem i Portugalczykiem. Sytuacja jest o tyle dziwna, że nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji kto poprowadzi drużynę w kolejnym sezonie. Czyżby mimo to i tak pracowano nad całkowitym przemodelowaniem defensywy United?

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,220FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ