Luis Suarez osiągnął ustne porozumienie z nowym klubem

Luis Suarez jest bliski podpisania umowy z brazylijskim Gremio Porto Alegre. Jak donosi „marca.com”, urugwajski napastnik osiągnął ustne porozumienie z nowym klubem. Do finalizacji rozmów brakuje jedynie ustalenia szczegółów między prawnikami obu stron. Cesar Luis Merlo przekonuje, że Suarez podpisze dwuletni kontrakt, na mocy którego będzie najlepiej opłacanym piłkarzem w zespole.

REKLAMA
źródło: twitter/CLMerlo

Urugwajczyk w ostatnim czasie reprezentował barwy Club Nacional. Łącznie w 15 spotkaniach zaliczył 8 trafień i 3 asysty, co wypada uznać za przyzwoity wynik. Niestety, okres spędzony w lidze urugwajskiej nie sprawił, że Suarez osiągnął wybitną formę podczas Mundialu w Katarze. 35-letni zawodnik najlepsze lata kariery ma już dawno za sobą, więc na większe zainteresowanie z Europy nie może już liczyć. Z kolei Gremio Porto Alegre jest zespołem mającym spore aspiracje po powrocie do Campeonaro Brasileiro Serie A.

Jak zauważyli hiszpańscy dziennikarze, Luis Suarez przebywa obecnie w Argentynie, gdzie gości u Leo Messiego. W każdej chwili może jednak udać się do Brazylii, by sfinalizować podpisanie kontraktu z nowym pracodawcą. Podobno zainteresowanie jego osobą okazywały również kluby z Meksyku. Oferta Gremio Porto Alegre okazała się jednak najciekawsza sportowo i najlepsza finansowo.

Luis Suarez jest jednym z najskuteczniejszych napastników XXI wieku

W swojej karierze świętował dwukrotne zdobycie Europejskiego Złotego Buta, zostawał także królem strzelców lig holenderskiej, angielskiej oraz hiszpańskiej. Do pełni szczęścia brakuje mu jedynie międzynarodowego sukcesu z reprezentacją Urugwaju. Wydaje się jednak, że Urusi potrzebuję przebudowy kadry narodowej i Suarez nie ma większych szans, by zagrać na kolejnym Mundialu, szczególnie że miałby wówczas aż 39 lat.

Sourcemarca.com
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,517FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ