Lewandowski oficjalnie ukarany – nie zagra m.in. z Atletico Madryt!

Robert Lewandowski oficjalnie zawieszony przez komisję LaLiga na trzy najbliższe spotkania! To kara za nieodpowiednie zachowanie w meczu z Osasuną, który odbył się 8 listopada. Polski napastnik otrzymał wtedy czerwoną kartkę, ale poważne konsekwencje mają dotyczyć jego gestów pokazywanych w stronę arbitra spotkania. To niezbyt korzystna informacja dla kapitana reprezentacji Polski, tuż przed rozpoczęciem mundialu w Katarze.

REKLAMA

Konsekwencje mogą być poważniejsze

Nieobecność Roberta Lewandowskiego w meczach FC Barcelony po przerwie mundialowej, może nieść ze sobą wiele niepożądanych skutków. Doskonale wiemy bowiem, jak ważnym ogniwem zespołu Xaviego jest Lewy. Jego brak bez wątpienia ma szansę wpłynąć na rezultaty rywalizacji z Espanyolem, Atletico Madryt i Realem Betis. Wszystkie te pojedynki zapowiadają się na bardzo wymagające i absencja napastnika Barcy może okazać się w tym wypadku kluczowa.

Istnieje także oczywiście aspekt indywidualnych osiągnięć. Robert Lewandowski przewodzi bowiem klasyfikacji strzelców LaLiga z dorobkiem 13 bramek. Drudzy pod tym względem Vedat Muriqi i Borja Iglesias (obaj po 8 trafień), będą mieli zatem świetną okazję aby zredukować stratę do Polaka. I nawet jeśli mało prawdopodobne jest, że królem strzelców sezonu 22/23 w Hiszpanii zostanie kto inny niż Lewandowski, to wszyscy wiemy jaki jest Robert. Jemu nigdy nie jest mało i na pewno chciałby śrubować kolejne rekordy, a trzy opuszczone mecze nie będą mu w tym na rękę.

Barcelona planuje co prawda odwołać się jeszcze od decyzji ligowej komisji. Jednak szanse, że kara dla Lewego zostanie złagodzona, są stosunkowo niskie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ