Lewandowski nie pomógł, Bayern wygrywa z Barceloną (VIDEO)

Chyba wszyscy zgodzimy się, że takiego wyczekiwania na mecz grupowy Ligi Mistrzów nie było już dawno. Barcelona pragnąca zrewanżować się za upokarzającą porażkę 2:8 i Bayern Nagelsmanna stojący przed pierwszym tak poważnym sprawdzianem w tym sezonie. Pierwsza połowa nie zawiodła jeśli chodzi o tempo i intensywność gry. Pozostał jednak niedosyt spowodowany nieskutecznością po obu stronach boiska.

Akcja za akcję

Niemalże każdy błąd, przy tak wysokim pressingu graczy Barcy i Bayernu, skutkował szybkim atakiem danego zespołu po przechwycie w okolicach środka pola. Absolutnie nie mogliśmy narzekać na nudę, brak ciekawych pojedynków i znakomitych zagrań piłkarzy obu drużyn. Problem pojawiał się pod polem karnym rywali – szczególnie po stronie Bayernu, który oddał wtedy zaledwie jeden celny strzał na bramkę Ter Stegena. Z kolei Barca – mimo wykreowania sobie bardziej klarownych sytuacji – nie potrafiła przełożyć ich na gole.

źródło: twitter/polsatsport

Gole, które znalazł dla siebie Bayern na początku drugiej połowy rywalizacji

To były 4 minuty szoku dla zespołu Xaviego. Najpierw główka niekrytego przez nikogo Hernandeza, a chwilę później pewne wykończenie podania Musiali przez Sane. Barcelona sypała się na Allianz, a Bawarczycy przyciskali rannego przeciwnika coraz mocniej. Na boisku po stronie Blaugrany pojawili się de Jong i Ferran Torres. Goście nie zamierzali się jeszcze poddać – przed 100% sytuacją stanął Pedri, który trafił w słupek. Kolejna świetna sytuacja Dumy Katalonii, której zmarnowanie bolało jeszcze bardziej niż wcześniejsze próby.

Barcelona próbowała jeszcze gonić wynik, walczyć, chociażby o bramkę kontaktową, ale w kluczowych momentach ewidentnie brakowało doświadczenia i chłodnej głowy, w przeciwieństwie do gospodarzy dzisiejszego spotkania. Robert Lewandowski również nie zapamięta powrotu do Monachium jako udany. Polski napastnik miał dziś swoje sytuacje na zdobycie co najmniej jednego gola, ale nawet on nie potrafił pokonać Manuela Neuera.

Xavi 0:1 Nagelsmann, ale rewanż na Camp Nou zapowiada się naprawdę ciekawie.