Leverkusen sprowadzi reprezentanta Argentyny? Wszystko przez West Ham i… Hansiego Flicka

Aleix Garcia był o krok od transferu do Bayeru Leverkusen, jednak temat pozyskania kapitana Girony mocno skomplikował się w ostatnich 24 godzinach. Wszystko za sprawą West Hamu, który zaoferował za 26-letniego Hiszpana dokładnie 16 mln euro (czyli mln euro więcej niż Aptekarze). Mistrzowie Niemiec mogą oczywiście poprawić swoją ofertę, tym bardziej że byli już dogadani z samym zawodnikiem. Serwis TyC Sports wskazuje jednak, że Xabi Alonso wskazał alternatywy dla swojego rodaka.

Jeśli Aleix Garcia nie trafi do Leverkusen, Bayer może skupić się na transferze Maxence Caquereta z Lyonu. 24-letni Francuz byłby dostępny za 20 mln euro. Caqueret od początku kariery związany jest z Olympique’m, a w minionym sezonie Ligue 1 rozegrał 34 spotkań, w których strzelił 1 gola i zaliczył 3 asysty. Wspomniane TyC Sports przekonuje także, że realnym kandydatem do wzmocnienia Bayeru jest Guido Rodríguez. 30-letni pomocnik z końcem czerwca wypełni swój kontrakt z Realem Betis. Do niedawna wydawało się, że jego następnym pracodawcą zostanie FC Barcelona, jednak zatrudnienie Hansiego Flicka najprawdopodobniej skomplikuje plany. Hiszpański Sport jasno ocenił sytuację. Zwolennikiem zatrudnienia reprezentanta Argentyny był Xavi. Jego niemiecki następca nie podziela pomysłu i preferuje inne rozwiązania. Co ciekawe, Rodríguez podobno podpisał wcześniej przedwstępną umową z Blaugraną, jednak Barca miała przejść do konkretów przed 31 maja. Jak widać – nie zrobiła żadnego konkretnego kroku, co może wskazywać na rezygnację ze starań o Argentyńczyka.

REKLAMA

Wygląda więc na to, że Barcelona ograniczyła kontakt Guido Rodrígueza z innymi klubami, jednak finalnie może wystawić 30-latka. To z kolei otwiera szansę przed Bayerem Leverkusen. Xabi Alonso pokazał, że jest w stanie współpracować z doświadczonymi zawodnikami, czego przykładem była wysoka forma Granita Xhaki, który po powrocie do Bundesligi był bez wątpienia jednym z najlepszych piłkarzy rozgrywek. Czy Argentyńczyk pójdzie śladami Szwajcara? Rodríguez to obecnie plan B, na wypadek gdyby Aleix Garcia nie trafił do Leverkusen. Pytanie jak mocno negocjować będzie West Ham? Jaki kierunek preferuje sam zawodnik, który miał przecież nastawiać się na pracę z Xabim Alonso? Czy lepsza pensja w Premier League rzeczywiście przekona go do zmiany zdania?

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ