Legia Warszawa finalizuje transfery. Łączna wartość blisko 6 mln euro

Wygląda na to, że kibice Legii Warszawa doczekają się czterech zapowiadanych od dłuższego czasu transferów. Jak wskazuje Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl, stołeczny klub zakończył negocjacje dotyczące nowych zawodników. W najbliższych dniach prawdopodobnie ogłosi angaż całej czwórki.

Nowym podopiecznym Gonçalo Feio zostanie Roberto Carlos Fernandez, którego transfer zapowiadaliśmy w tym miejscu. 24-letni lewy obrońca Bolívar La Paz i reprezentacji Boliwii był przedmiotem negocjacji między klubami, jednak wygląda na to, że Legia Warszawa w końcu dobiła targu. Wydaje się, że transfer zamknie się w granicy miliona dolarów, bowiem o takiej kwocie dyskutowano dotychczas w mediach. Nowym Legionistą będzie również Kacper Chodyna, w przypadku którego aktywowano po prostu klauzulę odstępnego. 25-letni prawy napastnik Zagłębia Lubin ma za sobą świetny sezon na boiskach PKO BP Ekstraklasy, co skłoniło stołeczny klub do wydatku 800 tysięcy euro.

REKLAMA

27-letni Luquinhas został okrzyknięty przez media następcą Josue i chociaż jest to zbyt duże uproszczenie, Brazylijczyk ma potencjał, by stać się jednym z liderów zespołu. Ofensywny pomocnik występował przy Łazienkowskiej w latach 2019-2022, a ostatnio był zawodnikiem brazylijskiej Fortalezy. Brazylijczycy podobno zgodzą się na roczne wypożyczenie, które może zamienić się w transfer definitywny. Jeśli nawiąże do formy sprzed wyjazdu z Polski, Legia zyska klasowego kreatora gry. Czwartym wzmocnieniem Legii będzie Claude Gonçalves. 30-letni defensywny pomocnik Ludogorca z końcem czerwca zostanie nowym piłkarzem stołecznego klubu. Jego transfer zapowiadano już na początku kwietnia.

Legii zależy na czasie… I bardzo dobrze!

4 wzmocnienia, których łączna wartość rynkowa wynosi blisko 6 mln euro, ale Legia Warszawa (przynajmniej póki co) zapłaci mniej niż 2 mln euro. Wydaje się, że cała czwórka to realni kandydaci do pierwszej jedenastki. Gonçalo Feio otrzymuje zapowiadane wzmocnienia na długo przed startem okresu przygotowawczego. Dzięki temu będzie miał szansę spokojnego wkomponowania nowych graczy do reszty zespołu. Zakładamy, że to nie koniec transferów w Warszawie, jednak najważniejsze ruchy zostały już wykonane i czekają na oficjalne ogłoszenie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,221FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ