Jude Bellingham z historycznym wynikiem. Anglik poprawił rekord Cristiano Ronaldo!

Jude Bellingham miał być cennym wzmocnieniem Realu Madryt, ale skali jego potencjału nie przewidzieli nawet najwięksi optymiści. Dorobek 20-latka po 15 rozegranych spotkaniach to już 14 goli, co jest najlepszym tego typu wynikiem w historii klubu!

REKLAMA

Bellingham nie zwalnia tempa

Jak wyliczył popularny „MisterChip”, dotychczasowy rekord Królewskich sięgał 13 trafień w 15 początkowych spotkaniach. Taki rezultat osiągnęli Cristiano Ronaldo, Alfredo Di Stéfano oraz Pruden. Anglik wykreślił z nieformalnych kronik strzeleckich trójkę rekordzistów, poprawiając ich wynik o dokładnie jednego gola. Bramka strzelona przeciwko Cadiz była jego 11 trafieniem w obecnym sezonie LaLiga. Biorąc pod uwagę zawodników z najsilniejszych europejskich lig (czyli tych, które w walce o Złotego Buta dają współczynnik 2), w tym momencie tylko 5 zawodników ma lepszy dorobek!

Oczywiście, trudno jednak porównywać typowego egzekutora, jakim jest Harry Kane z takim graczem jak Jude Bellingham. Nie zmienia to jednak faktu, że Real Madryt dokonał kapitalnego transferu. Jeśli w tym sezonie Królewscy osiągnął sukces w Lidze Mistrzów, a Bellingham utrzyma wysoką formę, spełnić mogą się prognozy wielu sympatyków zespołu. Anglik to aktualnie jeden z najpoważniejszych kandydatów do walki o Złotą Piłkę.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,517FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ