Jens Gustafsson odejdzie z Pogoni? Szwed kandydatem na selekcjonera

Pogoń Szczecin w najbliższym czasie może stracić trenera. Według szwedzkich mediów, Jens Gustafsson jest jednym z głównych kandydatów do zastąpienia Janne Andersona i objęcia roli szkoleniowca kadry narodowej.

Po prawie siedmiu latach pracy Anderson rozstał się z drużyną ze Skandynawii. W międzyczasie awansował z nią na mistrzostwa świata (2018 rok) oraz Europy (2020 rok), za każdym razem wychodząc z turniejowej grupy. W ostatnim czasie zespół spisywał się jednak o wiele gorzej, notując wstydliwe porażki – m.in. z Azerbejdżanem. Słabsza dyspozycja przyniosła skutki w eliminacjach do zbliżającego się czempionatu Starego Kontynentu. Reprezentacja Trzech Koron zgromadziła w ośmiu meczach tylko 10 punktów, przez co zajęła trzecie miejsce i turniejowe zmagania obejrzy w telewizji. Janne Anderson już wcześniej zapowiedział, że w przypadku braku awansu, zrezygnuje z dalszej pracy. Tak też się stało!

REKLAMA

Z tego powodu szwedzka federacja rozpoczęła poszukiwania nowego selekcjonera. Jak podaje tamtejsze media, jednym z kandydatów jest trener Pogoni Szczecin – Jens Gustafsson. 45-latek prowadzi Portowców od 13 czerwca 2022 roku, a w debiutanckim sezonie wywalczył z nimi czwarte miejsce w PKO BP Ekstraklasie. W trwających rozgrywkach zespół ponownie walczy o najwyższe cele.

Na korzyść Gustafssona przemawia fakt, iż wcześniej trenował on kadrę swojego kraju w kategorii U-21. Jednak gdyby włodarze federacji zdecydowali się na jego zatrudnienie, muszą liczyć się z twardymi negocjacjami z przedstawicielami Pogoni. Zwłaszcza, że kontrakt Szweda obowiązuje do czerwca 2025 roku, a szczecinianie w tym sezonie mierzą w miejsce na podium.

Pozostali trenerzy wymieniani w gronie kandydatów to: Fredrik Ljungberg, Olof Mellberg, Jimmy Thelin czy nawet Graham Potter.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,010FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ