Iga Świątek gra w innej lidze. 6:1, 6:1 na początek turnieju w Dubaju!

Trzy dni po zwycięstwie podczas turnieju w Dosze, Iga Świątek rozpoczęła zmagania w kolejnych zawodach. Polka przeniosła się o niecałe 400 kilometrów na wschód — do Dubaju. Przed rokiem odpadła w tym miejscu już w 2. rundzie, obecnie ma wielki apetyt na kolejne trofeum. Jej pierwszą rywalką została 20-letnie Kanadyjka Leylah Fernandez.

Iga Świątek spokojnie robiła swoje

W pierwszym secie… no cóż. Właściwie moglibyśmy przekopiować opis jakiegokolwiek seta z poprzedniego turnieju. O ile w inauguracyjnym gemie widzieliśmy próbę podjęcia walki przez Fernandez, o tyle im dłużej trwał set, tym przewaga Polki stawała się coraz wyraźniejsza. Po stronie Świątek była większa siła i precyzja zagrań, umiejętność zaskakiwania zmianą kierunku uderzeń. Fernandez (co zauważyli komentatorzy spotkania) wyglądała na spiętą i zestresowaną pojedynkiem z liderką światowego rankingu, która demoluje kolejne rywalki. Kanadyjka zdołała co prawda przełamać Igę, ale był to jej jedyny wygrany gem w pierwszym secie. Iga cierpliwie zaznaczała swoją przewagę, Fernandez często mogła się temu jedynie przyglądać.

źródło: twitter/WTA

W drugim secie nieoczekiwanie Leylah podniosła poziom swojej gry. Co więcej, miała sporą szansę ponownie przełamać serwis Polki i nawiązać walkę. Iga przegrywając czwartego gema 15:40 pokazała jednak klasę, zaczynając od posłania asa, a następnie i tak zapisując punkt na swoje konto. Wydaje się, że to był kluczowy moment dla reszty pojedynku. Gdy Fernandez poczuła swoją niewielką szansę, i tak musiała uznać wyższość Świątek. Polka znów znakomicie serwowała i wygrywała większość akcji. Kanadyjka dostała dziś lekcję tenisa od najlepszej nauczycielki tego sportu na świecie. Już jutro Iga Świątek zmierzy się z Ludmilą Samsonovą. Obie Panie zmierzyły się w ubiegłym roku podczas kwietniowego turnieju w Stuttgarcie i w 3 setach wygrała wówczas Polka.

Świątek — Fernandez 2:0 (6:1, 6:1)