Gwiazda Mundialu U-17 dołączy do FC Barcelony!

Mistrzostwa Świata U-17 organizowane w Indonezji były prawdziwą okazją dla młodych piłkarzy na zaprezentowanie swojego talentu szerszej publice. Jednym z zawodników, który bez dwóch zdań wykorzystał swoją szansę, jest Ibrahim Diarra. 16-letni kapitan młodzieżowej reprezentacji Mali, która zajęła 3. miejsce na tej imprezie, robił prawdziwą furorę. Skrzydłowy występujący na co dzień w zespole Africa Foot zanotował 5 goli oraz 4 asysty w trakcie 7 spotkań MŚ U-17. Hiszpańskie media informują, że FC Barcelona już dogadała transfer Malijczyka.

REKLAMA

Cała generacja piłkarzy Mali, którzy osiągnęli sukces na Mundialu w Indonezji, wydaje się przełomowa dla futbolu tego kraju. W meczu o brązowy medal rozgromili świetnie prezentującą się wcześniej Argentynę U-17 aż 3:0. Nie dali przy tym w zasadzie dojść do głosu rywalom, sami oddając imponującą liczbę 33 strzałów, w tym 15 celnych. Nic więc dziwnego, że tacy gracze jak Ibrahim Diarra, monitorowani już wcześniej przez skautów topowych klubów, stają się bohaterami transferów wielkich marek. W tym przypadku spektakularna dyspozycja na wielkiej imprezie nie jest odbierana jako objawienie, a potwierdzenie skali talentu i umiejętności danego piłkarza.

Oficjalne przenosiny Diarry do zespołu z Katalonii mają dojść do skutku, kiedy chłopak osiąganie pełnoletniość, a więc pod koniec 2024 roku. Do tego czasu gwiazda Mundialu U-17 ma pozostać w malijskim Africa Foot.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,521FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ