Grzegorz Krychowiak oficjalnie zawodnikiem AEK Ateny!

Grzegorz Krychowiak został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz AEK Ateny. Polak przejdzie do greckiego klubu na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu.

REKLAMA

Rozsądny ruch

Już w weekend pojawiła się informacja, że polski pomocnik ma być blisko AEK Ateny. Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tego transferu. Jak podaje oficjalna strona klubu, Krychowiak podpisał kontrakt do końca obecnego sezonu. W Grecji będzie występował z numerem 16 na plecach.

Głównym argumentem przemawiającym za tym ruchem ma być możliwość regularnej gry, tak aby być przygotowanym na mecze reprezentacji Polski. W Grecji Krychowiak nie powinien mieć z tym większych problemów. Z racji na swoje duże doświadczenie będzie raczej jedną z gwiazd ligi. To też spore wzmocnienie dla greckiego klubu, który cały czas zostaje w walce o eliminacje Ligi Konferencji w przyszłym sezonie. W AEK występuje już inny Polak, Damian Szymański, co powinno pomóc Krychowiakowi w aklimatyzacji w nowym otoczeniu.

O odejściu Krychowiaka z Krasnodaru mówiło się od dawna. Polak nie chciał występować w Rosji po inwazji tego kraju na Ukrainę i szukał możliwości odejścia. W tym pomogły nowe przepisy FIFA i specjalne okienko transferowe. Dzięki temu Krychowiak mógł zacząć rozmowy z zagranicznymi klubami.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ