Górnik Zabrze z szansą na ciekawy transfer napastnika?

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Górnik Zabrze interesuje się czołowym zawodnikiem Fortuny 1 Ligi. Mowa o Karolu Czubaku, czyli najlepszym strzelcu Arki Gdynia, która po dramatycznej końcówce sezonu nie zdołała awansować do PKO BP Ekstraklasy. Dalsza gra w pierwszej lidze może być głównym czynnikiem, który skłoni napastnika do zmiany klubu.

Górnik Zabrze chce iść za ciosem

Zespół ze Śląska ma za sobą bardzo dobry sezon, zakończony zajęciem 6. miejsca w ligowej tabeli. Jeśli mielibyśmy do czegoś się przyczepiać, to bez wątpienia byłby to brak klasowego snajpera. Sebastian Musiolik przez całe rozgrywki 2023/24 uzbierał ledwie 4 trafienia w PKO BP Ekstraklasie. Wiele można napisać o ofensywnych piłkarzach Górnika, jednak żaden z nich nie jest gwarantem bramek. Co innego Karol Czubak, który na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów zanotował 36 goli na pierwszoligowych boiskach. Piłkarz Arki Gdynia jest wyceniany przez serwis transfermarkt na 600 tysięcy euro, co oczywiście przekracza możliwości Górnika. Nadzieją może być ledwie rok kontraktu, jaki łączy 24-latka z Arką. Mimo wszystko, bez solidnej rekompensaty transfer raczej nie będzie możliwy.

REKLAMA

Co ciekawe, po pierwszoligowego snajpera zgłaszać mogą się kluby MLS, a przynajmniej tak twierdzi Mark Kelkenberg. Z biznesowego punktu widzenia z pewnością znajdą się chętni zapłacić Arce i samemu zawodnikowi więcej niż Górnik Zabrze. Z drugiej strony, Karol Czubak w zespole Jana Urbana miałby pewnie spore szanse gry w pierwszym składzie. Być może gdynianie zgodziliby się na nieco promocyjną rekompensatę, w zamian za solidny procent od kolejnego transferu? To chyba jedyna opcja, która może przekonać klub z Pomorza. Możemy bowiem dużo pisać o tym, jak Karol Czubak potrzebuje takiego klubu jak Górnik Zabrze, a Górnik Zabrze takiego napastnika jak Karol Czubak. Bez odpowiednich pieniędzy nawet najbardziej logiczna współpraca nie dojdzie jednak do skutku.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ