Gabriel Slonina zagra w Chelsea, słynne „here we go”!

Amerykański bramkarz stanie się zawodnikiem jednej z najmocniejszych drużyn w Premier League. Zamieni on bowiem swoje Chicago Fire na Chelsea, a cała transakcja ma opiewać na kwotę około 15 milionów Euro (z bonusami wynoszącymi +- 3 miliony Euro). Czy zawodnik odnajdzie się na wyspach?

REKLAMA

Zasłużony awans sportowy

Gabriel swoją grą wypracował sobie szanse na transfer do jednej z najlepszych drużyn piłkarskich na świecie. Dziś ma przylecieć do Anglii, gdzie odbędą się jego testy medyczne po których oficjalnie ma zostać ogłoszony jako zawodnik „The Blues”.

Slonina w 23 występach w obecnym sezonie zachował dziesięć czystych kont. Stracił 28 goli, ale wielokrotnie ratował swoją drużynę w newralgicznych momentach spotkania. Teraz zbiera plony swoich dobrych występów mogąc poznawać salony europejskiego futbolu.

Wypożyczenie zwrotne po transferze

Jeśli zakup zawodnika dojdzie do skutku (a wszystko na to wskazuje) to powróci on do swojej macierzystej drużyny aby móc dokończyć aktualnie trwający w USA sezon. Slonina stanie się przy tym jednym z najdroższych Amerykanów, którzy opuścili MLS. Pobija on również transferowy rekord sprzedaży Chicago Fire.

Gabriel Slonina jest niewątpliwie bardzo utalentowanym, ale również młodym zawodnikiem. Chelsea ściągając do siebie tak niedoświadczonego bramkarza musi rozpatrywać go bardziej w dalszej perspektywie, niżeli transfer „na już”. Po zakupie Kalidou Koulibal’iego oraz Raheema Sterlinga tym razem niebiescy zadecydowali się kupić kogoś bardziej „perspektywicznego”.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ