Feyenoord z nieoczekiwaną ofertą? Waży się przyszłość Sebastiana Szymańskiego

Holenderski serwis 1908.nl postanowił przeanalizować przygotowania Feyenoordu do sezonu 2023/24. Potencjalna gra w Lidze Mistrzów sprawia, że klub ma zainwestować środki we wzmocnienie składu. Jednocześnie, kilku graczy może opuścić Rotterdam. Jednym z nich jest Sebastian Szymański, którego sytuacji poświęcono fragment przygotowanego podcastu.

Feyenoord nie podjął jeszcze decyzji związanej z przyszłością Polaka

Zdaniem 1908.nl, udało się jednak ustalić klauzulę potencjalnego wykupu z Dynama Moskwa, która miałaby wynieść 10 milionów euro. Co więcej, do klubu zgłaszają się inwestorzy, którzy chętnie pomogą w zatrzymaniu ofensywnego pomocnika. Feyenoord ma nawet dostać oficjalną propozycję – mógłby otrzymać fundusze od osób trzecich, za które przedłużona zostałaby współpraca z reprezentantem Polski. Nieoczekiwana oferta wynika z prostego faktu – wśród kibiców Feyenoordu panuje przekonanie, że Sebastian Szymański powinien pozostać w klubie i nie można pozwolić sobie na jego utratę. Brakuje środków? Inwestorzy pomogą!

Dodatkowo, z klubem najprawdopodobniej rozstanie się Orkun Kökçü. Wielkim entuzjastą talentu pomocnika ma być trener Benfiki – Roger Schmidt. Feyenoord oczekuje 40 milionów euro, portugalski klub poważnie rozważa taki wydatek. Jeśli nie Benfica – to zainteresowanie okazje jedna z drużyn Premier League. Wydaje się, że odejście Turka nabiera realnych kształtów, dzięki czemu pojawią się fundusze na ewentualnie wykupienie Polaka. Innymi słowy – znalezienie wspomnianych 10 milionów euro nie powinno być takim problemem, jak jeszcze niedawno sugerowano.

Szymański i jego pensja…

Problematyczna pozostaje kwestia zarobków zawodnika. Szymański w Rosji mógł podobno liczyć na pensję rzędu 2 milionów euro za sezon. Feyenoord nie chce przejmować takiego wydatku i tworzyć kominów płacowych. Wykupienie Sebastiana wiązałaby się z koniecznością przekonanie piłkarza, by zdecydował się na znaczną obniżkę oczekiwań finansowych. Alternatywą pozostaje poprawa pensji pozostałych zawodników, by nie było większych różnic. Jeśli Feyenoord sięgnie po mistrzostwo Holandii i będzie grał w Lidze Mistrzów, zapewne i tak czeka go analiza zarobków zawodników. W tym momencie rezerwowi Ajaxu zarabiają więcej niż gwiazdy Feyenoordu, a przecież to zespół z Rotterdamu zmierza po tytuł.

Holendrzy chcą poczekać na dalszy rozwój wypadków, jednak dalsza współpraca z Polakiem to coś więcej niż przelanie 10 milionów euro na konto Dynama Moskwa. Nawet jeśli inwestorzy zgodzą się pomóc w opłacie pensji dla Szymańskiego, to w takiej sytuacji reszta piłkarzy będzie liczyła na podobne traktowanie. Feyenoord musi podejmować rozważne kroki, dlatego temat wykupienia Sebastiana nie jest taki oczywisty, jak mógłby się wydawać.

REKLAMA
Source1908.nl
PODOBNE
REKLAMA
105,138FaniLubię
10,511ObserwującyObserwuj
582ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ