Do 4 razy sztuka! Hubert Hurkacz lepszy od Bautisty-Aguta

Hubert Hurkacz po ponad 3 tygodniach od ostatniego występu powrócił do gry. Polski tenisista bierze udział w turnieju ATP w Rotterdamie, gdzie został rozstawiony z numerem 5. Już w pierwszej rundzie los zestawił go z wymagającym Hiszpanem Roberto Baustistą-Agutem. 24-latek podczas styczniowego Australian Open dotarł do 4. rundy, po drodze eliminując słynnego Andy’ego Murraya. Obaj Panowie mierzyli się w przeszłości trzykrotnie – wszystkie trzy pojedynki wygrał Hiszpan.

W dzisiejszym pojedynku Polak od początku wyglądał pewnie

Znakomicie punktował przy swoim podaniu – pierwszy set to w jego wykonaniu aż 9 asów. Przy stanie 6:5 dla Huberta, Hurkacz zdołał pokusić się o pierwsze, ale decydujące przełamanie, które pozwoliło na wygranie seta. Podczas drugiego nieoczekiwanie sam został przełamany, ale po chwili zdołał zrewanżować się przeciwnikowi tym samym. Wszystko wskazywało na powtórkę z rozgrywki, bowiem przy stanie 6:5 i serwisie rywala, Hurkacz prowadził 30:0. Bautista-Agut zdołał jednak doprowadzić do tie-breaku. W nim Polak od początku wypracował sobie przewagę i przy stanie 6:3 miał aż trzy piłki meczowe. Nieoczekiwanie po chwili zrobiło się 6:6, a następnie 7:9.

źródło: twitter/TennisTV

Hubert miał zwycięstwo w dwóch setach na wyciągnięcie ręki, tymczasem skazał się na niepotrzebne nerwy i konieczność rozgrywania trzeciego seta. W nim obaj po jednym razie zanotowali stratę własnego podania i znów o wygranej zadecydować musiał tie-break. Zasadnicza różnica polegała jednak na tym, że po wyjściu na prowadzenie 6:2, Hurkacz wykorzystał jedną z piłek meczowych. Tym sposobem, zamiast spokojnej wygranej w dwóch setach – która była jak najbardziej realna zaobserwowaliśmy zaciętą batalię trwającą ponad 3 godziny.

Hurkacz zaprezentował dokładnie to, z czego jest znany – wiele pięknych zagrań i prostych momentów dekoncentracji. Już jutro na Polaka czeka kolejny wymagający rywal – Grigor Dimitrow. Z nim również ma niekorzystny bilans – przegrał dwa wcześniejsze starcia. Czy podobnie jak z Hiszpanem, uda mu się pokusić o udany rewanż?

Hurkacz – Bautista-Agut 2:1 (7:5, 6:7 (7:9), 7:6 (7:4))