Dick Advocaat zostanie trenerem „przyjaciół Legii”?

Dick Advocaat szykuje się do powrotu na trenerską ławkę. 75-letni szkoleniowiec, który w przeszłości prowadził m.in. reprezentacje Holandii, Rosji, Korei Południowej, Belgii oraz Serbii, jest bliski objęcia posady trenera ADO Den Haag. Holenderski drugoligowiec zwolnił niedawno Dirka Kuyta i zajmując odległe 17. miejsce na zapleczu Eredivisie, poszukuje kogoś z dużym doświadczeniem. Jak donosi serwis vi.nl, propozycję otrzymał właśnie Advocaat, który wstępnie zgodził się na trudną misję.

ADO Den Haag jest bez wątpienia doskonale znane wszystkim kibicom Legii Warszawa

Oba klubu już od 40 lat żyją w przyjaźni, a na ich spotkaniach wzajemnie prezentowane są wspólne szaliki i gadżety. ADO od dawna próbuje nawiązać do czasów, w których walczyli o mistrzostwo Holandii (a miało to miejsce 80 lat temu!). Minione sezony były jednak walką o utrzymanie w Eredivisie, a następnie próbą powrotu. Dziś ADO Den Haag dalekie jest od marzeń dotyczących awansu. Wszystko zmienić ma niezwykle doświadczony trener. Czy mając 75 lat, tchnie w zespół nowego ducha? Tego nie wie nikt. Jego nazwisko sprawi jednak, że wokół klubu zrobi się głośno.

Dodajmy, że Advocaat jako piłkarz zaczynał właśnie w tym klubie. To ma być klamra na jego karierze — po 60 latach od debiutu jako piłkarz, wraca do „domu”, by pomóc mu w trudnych chwilach.

REKLAMA
Sourcevi.nl
PODOBNE
REKLAMA
101,778FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
576ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ