Depay z golem kolejki! Atletico pokonuje Granadę na start nowego sezonu

Atletico Madryt w pierwszym meczu nowego sezonu na własnym stadionie podejmowało jednego z beniaminków, Granadę. Na papierze różnica poziomów między oboma zespołami była ogromna. Atleti stało przed okazją na dobre rozpoczęcie sezonu i zademonstrowanie swojej siły, a także swojego ofensywnego oblicza.

Mocna końcówka pierwszej połowy w wykonaniu Atletico

Zawodnicy Diego Simeone rozgrywali naprawdę dobrą pierwszą część spotkania. Zdominowali swojego rywala i grali przyjemnie dla oka. Granada miała spore problemy i nie umiała znaleźć żadnego sposobu na przeciwstawienie się gospodarzom. Tym, co kulało po stronie Atleti było jednak wykończenie. Niemalże do samego końca pierwszej połowy na liczniku mieli tylko jedno celne uderzenie. Dużo czasu na dobre wejście w mecz potrzebował Alvaro Morata. Początkowo bardziej był zaangażowany w przedziwne pojedynki z przeciwnikami, zamiast na grze w piłkę. Szczęście uśmiechnęło się do niego w czasie doliczonym pierwszej połowy. Piłka po dośrodkowaniu odbiła się od Jesusa Vallejo i trafiła prosto pod nogi napastnika Atletico. Morata tylko spojrzał na bramkarza i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Chwilę później trafił do siatki po raz drugi, ale tym razem bramka nie została uznana, a to z powodu pozycji spalonej innego z graczy Atletico.

Dobre widowisko w drugiej połowie

Wydawało się, że po wznowieniu gry Atletico będzie kontynuowało swoją grę. Ku ich zdziwieniu zawodnicy Granady zaczynali dochodzić do głosu. Nadal byli solidni w obronie, a po wejściu na boisko Gonzalo Villara ich gra w ofensywie zaczęła wyglądać dużo lepiej. W 62. minucie udało im się wykorzystać błąd w obronie Atletico i zdobyć gola wyrównującego. Bramkę w swoim debiucie w LaLiga zdobył 19-letni Samu.

Ich radość nie trwała jednak długo. Ledwie 5 minut później Memphis Depay postanowił odpalić rakietę ziemia-bramka i bezdyskusyjnie zamknąć debatę na temat gola kolejki. Mocnym uderzeniem zza pola karnego w samo okienko bramki Andre Ferreiry ponownie wyprowadził Atletico na prowadzenie. Do samego końca oglądaliśmy bardzo interesujące i otwarte spotkanie. Granada w miarę swoich możliwości szukała okazji do wyrównania. Atletico za to nie miało zamiaru stawiać autobusu i jedynie bronić wyniku. Los Colchoneros starali się zdobyć kolejną bramkę, co udało im się na sekundy przed końcem. Tuż przed ostatnim gwizdkiem gola zdobył Marcos Llorente. Atletico zaczyna sezon od zwycięstwa, ale Granada z pewnością nie ma czego się wstydzić. Za pozostawienie dobrego wrażenia punktów jednak nie dają.

Atletico Madryt 3:1 Granada (Morata 45+4′, Depay 67′, Llorente 90+8′ – Samu 62′)