Deklasacja na Stadio Olimpico – Lazio rozbija Milan aż 4:0!

W meczu kończącym zmagania 19. kolejki Serie A, Lazio podejmowało na Stadio Olimpico zespół mistrza Włoch. Orły zagrały świetne spotkanie i wyraźnie zwyciężyły z Milanem (4:0).

Gospodarze błyskawicznie objęli prowadzenie: już w w 4. minucie Cipriana Tatarusanu pokonał Sergej Milinkovic-Savic. Serb wykorzystał podanie z lewej strony boiska i mocnym plasowanym uderzeniem skierował piłkę do siatki.

Pomijając na chwilę objęcie prowadzenia przez Lazio, to od pierwszych minut oglądaliśmy naprawdę ciekawy pojedynek

Piłkarze obu ekip stworzyli spotkanie na bardzo dużej intensywności oraz bez dłuższych przestojów. Piłka raz po raz krążyła między zawodnikami: czy to gospodarzy, czy gości. Jednak patrząc na dyspozycję zespołów, to właśnie Lazio od początu prezentowało się zdecydowanie lepiej.

Podopieczni Mauricio Sarriego przeważali w środku pola i skrupulatnie wykorzystywali błędy przeciwników. Udało się to m.in. w 38. minucie. Wówczas fatalnie zachował się Sergino Dest, który nie upilnował Adama Marusica. Strzał skrzydłowego, który wylądował na słupku, dobił do pustej bramki Mattia Zaccagni i było już 2:0.

W drugiej połowie Biancocelesti jeszcze dwa razy „ukłuli” przeciwników i ustalili wynik na 4:0

Dokonał tego m.in. Luis Alberto, który bardzo pewnie wykorzystał rzut karny. Jedenastkę sprokurował Pierre Kalulu, który sfaulował rozpędzonego Pedro. Trzeba jednak wspomnieć także o fatalnym wyprowadzeniu piłki przez Simona Kjaera, które doprowadziło do całej sytuacji.

Streszczenie drugiej połowy gry w tej jednej akcji byłoby jednak dużym błędem. Po przerwie działo się na murawie równie dużo, co w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Warto wspomnieć również o bramce na 4:0, kiedy to zawodnicy Lazio zabawili się z obrońcami Il Diavolo.

Rossoneri na deskach

Niezwykle dużą wadą drużyny Milanu była kompletna impotencja pod bramką Lazio. Wymowne, iż piłkarze Piolego przez cały mecz oddali wyłącznie jedno celne uderzenie. Aczkolwiek trudno wskazać główną przyczyną słabej formy Milanu. Tragicznie prezentuje się cała ekipa, która popełnia ogromną ilość błędów: począwszy od bramkarza i skończywszy na napastnikach.

Z powodu porażki Il Diavolo tracą do Napoli już 12 punktów. Jednocześnie przewaga mistrzów Włoch nad resztą stawki zmalała do jedynie punktu.

Natomiast Lazio może mieć ogromne powody do radości. Biancocelesti zagrali świetne spotkanie i całkowicie rozbili przeciwników. Orły robiły na murawie co chciały i widać to w końcowym rezultacie. Dzięki wygranej piłkarze Sarriego awansowali na trzecie miejsce w tabeli.