Dawid Kubacki nie wystartuje już w tym sezonie

Dawid Kubacki za pomocą mediów społecznościowych ogłosił, że przedwcześnie kończy sezon. Jest to spowodowane poważnymi problemami zdrowotnymi jego żony, która walczy o życie w szpitalu.

REKLAMA

Są rzeczy ważniejsze niż sport

Przypomnijmy, że najlepszy polski skoczek w tym sezonie nagle wycofał się z rywalizacji w Raw Air, przed ostatnimi niedzielnymi zawodami w Vikersund. Wtedy przekazano tylko, że są to sprawy osobiste Kubackiego. W poniedziałek 33-letni skoczek ogłosił, że to dla niego koniec sezonu.

Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia😔 Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze.

źródło: Instagram Dawid Kubacki

W związku z tą przykrą sytuacją, Dawida Kubackiego zabraknie podczas zmagań w Lahti i na zakończenie sezonu w Planicy. Nie utrzyma on także miejsca na podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W takich momentach sport schodzi jednak na dalszy plan. Wszyscy życzymy Marcie Kubackiej szybkiego powrotu do zdrowia.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ