Borussia Dortmund szykuje hit transferowy! Spektakularny powrót możliwy

Borussia Dortmund jest gotowa na transfer Jadona Sancho — jak sygnalizuje SportBild. Powrót dawnej gwiazdy BVB omawiany był od dawna, jednak Manchester United nie zamierzał oddawać 23-letniego Anglika za darmo. W lipcu 2021 roku zapłacili za niego Borussii aż 85 milionów euro, ale Sancho nigdy nie sprostał oczekiwaniom, a od dawna w ogóle nie jest brany przy ustalaniu składu. To otwiera szansę na negocjacje dotyczące powrotu, a Borussia najprawdopodobniej spróbuje swojego szczęścia, składając ofertę Czerwonym Diabłom.

REKLAMA

Kluczem do transferu Sancho może być… Donyell Malen

24-letni Holender miał w ostatnim czasie zasugerować chęć odejścia z Dortmundu. Wymarzony cel? Gra w Premier League. Co więcej, entuzjastą talentu Malena jest podobno… Erik ten Hag. Zdaniem SportBild wszystko idealnie się zazębia. Sancho chce odejść z Manchesteru United i wrócić do Borussii Dortmund, Malen chce odejść z Borussii Dortmund i byłby zainteresowany transferem do Manchesteru United. Dość nieoczekiwana wymiana jest możliwa, chociaż BVB najprawdopodobniej złoży ofertę nawet jeśli ostatecznie Malen nie trafi do Anglii.

źródło: UtdActive w serwisie X

Niemieccy dziennikarze zauważają, że przeszkodą może być jedynie pensja Anglika, który zarabia obecnie 14 milionów euro za sezon. W Dortmundzie zapewne musiałby zmierzyć się ze sporą obniżką zarobków. SportBild sugeruje, że Borussia może sprawić swoim fanom niesamowity prezent pod choinkę. Powrót Jadona Sancho były z pewnością hitowym wydarzeniem. Przypomnijmy — Anglik w barwach BVB rozegrał w przeszłości 137 spotkań, w których strzelił 50 goli i zanotował 64 asysty. Jego dorobek w United to ledwie 82 występy z 12 trafieniami i 6 ostatnimi podaniami. O ile jeszcze latem wierzono, że Jadon może wrócić do wysokiej formy, o tyle dziś jest balastem, którego ten Hag chciałby się pozbyć, a Borussia Dortmund chętnie przygarnąć.

SourceSportBild
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,517FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ