Borussia Dortmund negocjuje transfer następcy Matsa Hummelsa

Borussia Dortmund rozgląda się za nowym środkowym obrońcą. Istnieje bowiem realna szansa, że Mats Hummels za kilka tygodni zakończy swoją karierę. 35-letni środkowy obrońca jest związany z BVB umową do końca czerwca 2024 roku, a ostatnio zaliczył rozczarowujący występ przeciwko Atletico Madryt. Potencjalnym następcą Hummelsa może zostać Jeff Chabot z 1.FC Köln.

REKLAMA

Jeff Chabot = nowy Mats Hummels?

Pomysł z angażem 26-letniego defensora błyskawicznie przeszedł z etapu plotek medialnych w informacje o konkretnych, zaawansowanych rozmowach. Jak donosi Bild, w umowie Chabota z Kolonią znajduje się kwota odstępnego rzędu 4-5 mln euro w przypadku spadku klubu z Bundesligi. Borussia Dortmund mogłaby w takiej sytuacji wzmocnić skład za stosunkowo niewielkie pieniądze. Bild dodaje, że nawet jeśli 1.FC Köln ostatecznie zdoła utrzymać się w lidze, BVB i tak może podjąć negocjacje, jednak kwota oczekiwania przez Kolonię prawdopodobnie znacząco wzrośnie. Innymi słowy, sytuacja jest bardzo prosta. Die Geißböcke spadają do 2. Bundesligi (zajmują obecnie przedostatnie miejsce w tabeli) -> Borussia Dortmund korzysta z okazji i aktywuje klauzulę odstępnego w kontrakcie defensora. Köln ratuje się przed spadkiem -> Borussia podejmuje negocjacje w kwestii transferu Chabota. Zdaniem niemieckich mediów kwotą zadowalającą dla klubu z Nadrenii Północnej-Westfalii będzie około 10 mln euro.

Jeff Chabot to defensor o dobrych warunkach fizycznych (1.95 metra wzrostu), porównywalny do Matsa Hummelsa. W swojej karierze związany był z klubami holenderskimi i włoskimi, a od 2022 roku reprezentuje Köln. W 2022 roku został wypożyczony, a rok później wykupiony z Sampdorii. Warto zauważyć, że jego wartość rynkowa systematycznie wzrasta i według serwisu transfermarkt sięga obecnie 9 mln euro.

SourceBild
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ