Bayern Monachium i Borussia Dortmund żegnają piłkarzy

Mimo zamknięcia okienka transferowego w Bundeslidze, w kadrach Borussii Dortmund oraz Bayernu Monachium dojdzie wkrótce do zmian. Bawarczycy finalizują wypożyczenie Fransa Krätziga do Austrii Wiedeń. Z Borussią pożegna się Thomasa Meunier, który trafi do Trabzonsporu. Według doniesień „Sky” oba ruchy są praktycznie przesądzone.

Meunier gra, ale… Jest niepotrzebny

Thomas Meunier, który w tym roku zagrał w 4 spotkaniach Borussii Dortmund odejdzie do ligi tureckiej za darmo. Trabzonspor nie będzie musiał płacić za wykupienie kontraktu Belga, ale niemiecki klub i tak finansowo wyjdzie korzystnie na całej transakcji. Jak donoszą media, roczna pensja Meuniera sięga 4 mln euro – przy odejściu zawodnika, Dortmund oszczędzi środki, które musiałby wypłacić do końca czerwca. Przekłamaniem jest plotka, sugerująca, że całe oszczędności BVB na sprzedaży Belga to 4 mln euro. Według naszych wyliczeń będzie to kwota rzędu 1.6 mln euro, proporcjonalna do liczby miesięcy, jakie Meunierowi pozostały w kontrakcie.

REKLAMA

Lukę po 32-latku wypełnić ma powracający do zdrowia Julian Ryerson. Sytuacja jest niecodzienna. Borussia chce bowiem pozbyć się piłkarza, na którego Edin Terzic ostatnio regularnie stawiał. Jeśli powrót Ryersona będzie się opóźniał, BVB zyska finansowo, ale może stracić sportowo. Dodajmy, okienko transferowe w Turcji zamknie się w najbliższy piątek.

źródło: Fabrizio Romano – X

Frans Krätzig żegna się, ale tylko na chwilę

21-letni Niemiec nie ma obecnie żadnych szans na regularną grę w Bayernie Monachium. Krätzig znajduje się jednak w dalszych planach Thomasa Tuchela. Zimowa sprzedaż była wykluczona, niemiecki szkoleniowiec chce w przyszłości współpracować z Fransem. Pomocną dłoń wyciągnęła Austria Wiedeń, która zaproponowała wypożyczenie bez klauzuli transferu definitywnego. Lewy obrońca finalizuje obecnie testy medyczne, po których przeniesie się do Wiednia. W Austrii okienko zamyka się dzisiaj, ale oficjalnie ogłoszenie transferu powinno być kwestią najbliższy godzin.

źródło: Florian Plettenberg – X
SourceSkySports
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,065FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ