BAYER LEVERKUSEN MISTRZEM NIEMIEC 2023/24!!!

Bayer Leverkusen czekał na ten dzień przeszło 24 lata, a tak naprawdę od początku założenia klubu. Neverkusen, drużyna uchodząca za symbol klęski w piłkarskich Niemczech znalazła się w klarownej sytuacji. Po zwycięstwach Bayernu Monachium i VfB Stuttgart, Aptekarze musieli pokonać Werder Brema, by już dzisiaj zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Kibice licznie zgromadzeni na BayArenie nie zakładali innego scenariusza, niż kolejna wygrana piłkarzy Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen chciał zostać mistrzem Niemiec już dziś.

Hiszpański szkoleniowiec do wielkiego święta podszedł w sposób… Oszczędny. Na ławce rezerwowych pozostali tacy piłkarze jak Florian Wirtz, Jeremie Frimpong, Patrik Schick czy Alejandro Grimaldo. Alonso oczekiwał zwycięstwa, a zarazem oszczędzał siły liderów w kontekście rewanżu z West Hamem.

Mimo eksperymentalnego zestawienia scenariusz spotkania nie uległ dobrze znanemu schematowi. Bayer Leverkusen dominował od pierwszej minuty. Już w 8. minucie groźny strzał oddał Piero Hincapie po akcji aktywnego Nathana Telli. Po kwadransie próbę uderzenia z dystansu zanotował Granit Xhaka, a po chwili Julian Malatini sfaulował Jonasa Hofmanna. Arbiter obejrzał powtórkę sytuacji i wskazał na rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Victor Boniface, a piłkarska samba na trybunach mogła rozpocząć się na dobre. w tym momencie zastanawialiśmy się jedynie, ile bramek uzbierają dzisiaj piłkarze Bayeru. Swoją okazję miał Jonathan Tah, a Amine Adli obił poprzeczkę. Dość nieoczekiwanie przed przerwą groźną szansę miał Romano Schmid, jednak zawodnicy zeszli do szatni przy prowadzeniu gospodarzy 1:0.

Bayer Leverkusen po raz kolejny pokazał klasę

Po zmianie stron na murawie zameldował się Florian Wirtz, który miał wielką ochotę dorzucić swoje trafienie. Najpierw jednak podziwiał, jak pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Granit Xhaka.

źródło: Viaplay Sport Polska w serwisie X

0.04 w statystyce xG, ale Michael Zetterer bezradny przed precyzyjnym strzale byłego zawodnika Arsenalu. Wspomniany Wirtz w 68. minucie przepięknym uderzeniem zrealizował swoje pragnienie, a Bayer Leverkusen prowadził już 3:0.

Deklasacja, pokaz siły ofensywy Aptekarzy. Co więcej, podopieczni Xabiego Alonso z ogromną łatwością napędzali kolejne ataki. Werder Brema mógłby rzucić ręcznik i poddać ten mecz, bowiem w drugiej połowie na murawie był właściwie tylko jeden zespół. W 83. minucie Florian Wirtz dorzucił kolejne trafienie, a kibice Bayeru wbiegli na murawę, chcąc jak najszybciej rozpocząć świętowanie. Wirtzowi było jednak mało, a w 90. minucie skompletował hat-tricka. Bayer Leverkusen został mistrzem Niemiec 2023/24. Absolutnie zasłużenie, w nieprawdopodobnym stylu. Ręce składają się do oklasków!

Bayer Leverkusen — Werder Brema 5:0 (Boniface 25′, Xhaka 60′, Wirtz 68′, 83′, 90′)