Barcelona z ofertą za szwedzki supertalent

Lucas Bergvall znalazł się na celowniku Barcelony. 17-letni szwedzki „supertalent” wyceniany jest na 5 milionów euro i powszechnie uważany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników rocznika 2006 na świecie. W połowie grudnia dyrektor sportowy Djurgården — Bo Andersson publicznie poinformował o zainteresowaniu ze strony Katalończyków. W ostatnim czasie dziennikarz Matteo Moretto potwierdził oficjalną ofertę złożoną za Bergavalla.

Barcelona zaczęła negocjacje od oferty rzędu 4 milionów euro oraz potencjalnych bonusów i procentu od kolejnego transferu szwedzkiego pomocnika. Zainteresowanie siedemnastolatkiem wykazuje jednak również Inter oraz angielskie kluby. W tym momencie trudno przewidzieć kto będzie najkonkretniejszy i jak wysoko zawieszona będzie poprzeczka oczekiwań Djurgården. Warto zauważyć, być może kluczową kwestię — młodym Szwedem interesuje się wiele klubów, jednak negocjacje rozpoczęła, póki co jedynie Barcelona. Wspomniany Bo Andersson niejako wymusił konkretyzację kontaktów ze strony Dumy Katalonii, publicznie informując o rozmowach z Barcą.

REKLAMA

Lucas Bergvall na początku 2023 roku trafił do Djurgården z ekipy IF Brommapojkarna

Nastolatek na boiskach szwedzkiej Allvenskan rozegrał ledwie 25 spotkań (974 minuty), jednak wyglądał w nich na tyle obiecująco, że błyskawicznie okrzyknięto go największych talentem rozgrywek. W październiku zadebiutował w kadrze U21 – od razy w debiucie wpisując się na listę strzelców. Mimo że w swojej karierze grał najczęściej jako środkowy, a nawet defensywny pomocnik — szwedzkie media opisują go jako „10”, z dużymi atutami do gry ofensywnej. Z oczywistych względów, w tym momencie mówimy o młodym piłkarzu, który dopiero za kilkanaście miesięcy — może kilka lat mógłby aspirować do walki o pierwszy skład takiego klubu jak Barcelona. Z drugiej strony – 4 miliony euro nie jest wydatkiem wielkiego ryzyka. Być może Lucas Bergvall rzeczywiście okaże się tak wybitnym graczem jak obecnie się przewiduje? Póki co to początkujący piłkarz, dający spore nadzieje na przyszłość.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,220FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ