Artem Dovbyk opuści Gironę? Trwają negocjacje!

Artem Dovbyk biało-czerwone paski Girony może zamienić na biało-czerwone paski Atletico Madryt. Jak donosi Matteo Moretto z relevo, oba kluby rozpoczęły negocjacje w sprawie transferu króla strzelców ligi hiszpańskiej.

źródło: Matteo Moretto – X

Dovbyk z zielonym światłem na transfer?

Zainteresowanie ze strony Materaców od początku maja sugerowały ukraińskie media. Jeśli wierzyć doniesieniom komentatora telewizyjnego Igora Tsyganika, Girona otrzymała zapytanie dotyczące transferu wartego około 30 mln euro. Możliwość sprzedaży za taką kwotę została co prawda odrzucona, jednak 3. drużyna ligi hiszpańskiej sezonu 2023/24 poinformowała Atletico, że jest gotowa na wysłuchanie ciekawszych propozycji. W tym momencie trudno przewidzieć, co działacze Girony uznają za ofertę spełniającą ich oczekiwania finansowe. 26-letni Dovbyk zakończył sezon z 24 trafieniami, jednak serwis transfermarkt wycenia go na ledwie 30 mln euro.

REKLAMA

Wydaje się, że po wstępnym zbadaniu wzajemnych oczekiwań oba kluby przeszły obecnie na etap poważniejszych rozmów. Girona najwyraźniej jest zainteresowana możliwością spieniężenia kontraktu Ukraińca. Istotną rolę w tej narracji gra również wiek samego zawodnika. Dovbyk to piłkarz z rocznika ’97, za niespełna miesiąc skończy 27 lat. Sprzedaż za wyższą sumę niż wspomniane 30 mln euro, może być już w kolejnym okienku problemem. Ponadto Ukrainiec będąc na takim etapie swojej kariery może czuć, że to najwyższy czas aby zrobić jeszcze jeden krok w przód.

Atletico Madryt najprawdopodobniej rozstanie się z Álvaro Moratą, który jest łączony z Juventusem, a Artem Dovbyk byłby rozsądnym następcą Hiszpana. Kupujący chce kupić, sprzedający chce sprzedać. Na ten moment wiele wskazuje na to, że negocjacje zakończą się transferem króla strzelców LaLiga.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ