Aleksander Zniszczoł na podium w Planicy!

Daniel Huber zwyciężył w ostatnim konkursie sezonu 2023/24. Aleksander Zniszczoł po fantastycznych lotach zajął 3 miejsce. Piękną karierę zakończył Peter Prevc. Pierwszy raz w tym sezonie dwóch Polaków uplasowało się w TOP 10, bowiem piąte miejsce zajął Piotr Żyła.

Piękny finał sezonu

W ostatnich zimowych zmaganiach Pucharu Świata wystąpiła tylko najlepsza „30” klasyfikacji generalnej. Oczywiście tylko teoretycznie, bowiem w obliczu absencji kilku zawodników uprawnieni do startu byli niżej sklasyfikowani skoczkowie. Trzeba przyznać, że aura stworzyła wspaniałą atmosferę, ponieważ spadł śnieg, a wiatr podwiewał pod narty. Na półmetku rywalizacji liderem był Daniel Huber, który poleciał na 247 metr i dodatkowo wylądował w pięknym stylu. Te czynniki złożyły się na ponad 23-punktową przewagę nad drugim Aleksandrem Zniszczołem. Podium uzupełniał Domen Prevc. Bardzo dobrze zaprezentowali się również Piotr Żyła i Kamil Stoch, którzy po pierwszej serii zajmowali odpowiednio 11. i 16. miejsca. Słabo skoczył Dawid Kubacki, przez co okupował ostatnią klasyfikowaną pozycję. W obliczu przetasowań w klasyfikacjach zarówno w Planica 7 jak i klasyfikacji generalnej w lotach finałowa seria Pucharu Świata w skokach narciarskich zapowiadała się, co najmniej pasjonująco.

źródło: X/Eurosport_PL

Mamy polskie podium?

W finałowej odsłonie oglądaliśmy podobny scenariusz. Piękna pogoda, wspaniałe loty i ogromne emocje. Niestety Dawid Kubacki nie wyjedzie z Planicy w udanym nastroju. Po słabych skokach zajął ostatnią punktowaną pozycję. Pozostali Polacy pokazali się na zakończenie z dużo lepszej strony. Kamil Stoch po dwóch dobrych skokach zajął 16. miejsce. Piotr Żyła pofrunął na 240 metr, co dało mu awans do czołowej dziesiątki na bardzo dobrą 5. lokatę. W swoim ostatnim skoku w karierze Peter Prevc poszybował na 226,5 metra i uplasował się tuż za Piotrem Żyłą. Ostatecznie zwyciężył w fantastycznym stylu Daniel Huber, z ponad 40-punktową przewagą nad drugim Domenem Prevcem. Wspaniale zaprezentował się Aleksander Zniszczoł, który po locie na 237,5 m zajął 3. miejsce, co jest jego drugim podium w karierze.

źródło: X/pzn_pl

To był ostatni akord Pucharu Świata w sezonie 2023/24. Dziękujemy wszystkim śledzących nasze teksty przez całą zimę. Do zobaczenia za 8 miesięcy!