Ukrainka pokonana! Magda Linette po 4 latach czekania dopnie swego?

Magda Linette potrafi grać nieporównywalnie lepiej, niż wskazują na to wyniki z 2024 roku. 32-letnia tenisistka wygrała dotychczas ledwie 8 pojedynków, co wydaje się abstrakcją, biorąc pod uwagę, że zbliżamy się do końca kwietnia. Podczas zawodów 2024 Open de Rouen Linette nie znajdowała się w gronie kandydatek do końcowego sukcesu. Polka zdołała jednak dojść do ćwierćfinału, a w rywalizacji o finał mierzyła się z 32. rakietą rankingu WTA, rozstawioną z numerem 3. Anheliną Kalininą.

Ukrainka od początku pojedynku popełniała wiele błędów

Polka bezwzględnie wykorzystywała zaskakująco słabą grę Kalininy, oddając w pierwszym secie ledwie jednego gema. 10 niewymuszonych błędów po stronie Anheliny to jasne podsumowanie przebiegu tej części gry. 6:1 – set bez historii, będący połączeniem dobrej gry Linette i bardzo słabej jej przeciwniczki.

źródło: CANAL+ SPORT w serwisie X

Wiele wskazywało na to, że w secie numer dwa sytuacja nie ulegnie zmianie. Linette zmarnowała break-pointa, jednak popisała się przełamaniem na 4:3. Dodajmy — wygrany gem Polki poprzedził podwójny błąd serwisowy Ukrainki. Niestety, Magda zamiast korzystać z fatalnej dyspozycji przeciwniczki, postanowiła dostosować poziom swojej gry do przeciwniczki. Popełniane błędy doprowadziły do zwycięstwa Kalininy 6:4. Wydawało się, że Ukrainka nabrała pewności siebie i trzeci set będzie zacięty. Nic z tego! Magda Linette zdołała wrócić do swojego tenisa, a frustracja po stronie Kalininy narastała z każdym straconym punktem. Polka nie mogła tego zmarnować, wygrywając 6:2 i cały mecz 2:1.

źródło: wta w serwisie X

32-latka nieco sensacyjnie awansowała do finału, w którym zmierzy się ze Sloane Stephens. Umówmy się, tenis Magdy Linette to nie jest jeszcze to, co potrafi robić najlepiej. Kalinina popełniała dzisiaj zbyt wiele błędów, oddając Polsce mnóstwo punktów. Możemy jednak wierzyć, że Linette najgorsze ma już za sobą, a finał będzie momentem przełomowym dla losów sezonu. Gdyby jeszcze udało się pokonać Amerykankę… Magda na wygrany turniej singlowy czeka od lutego 2020 roku i fajnie byłoby tego w końcu dokonać.

Linette — Kalinina 2:1 (6:1, 4:6, 6:2)