Żużel: Polska kontra reszta świata już 8 lipca! Znamy składy

Trener żużlowej reprezentacji Polski — Rafał Dobrucki ogłosił skład na spotkanie towarzyskie z Resztą Świata, które odbędzie się 8 lipca na torze w Poznaniu. Dla Biało-Czerwonych jest to ostatni element przygotowań do Drużynowego Pucharu Świata.

REKLAMA

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsza drużynowa impreza w tegorocznym kalendarzu żużlowym. Mowa oczywiście o Drużynowym Pucharze Świata, który powraca po 6 latach przerwy. Zanim jednak reprezentacja Polski powalczy o tytuł najlepszej drużyny świata, to czeka ich jeszcze ostatni element przygotowań, jakim jest spotkanie towarzyskie przeciwko Reszcie Świata.

Trener naszej kadry — Rafał Dobrucki powołał zawodników, którzy od dłuższego czasu wymieniani są w gronie kandydatów do składu na DPŚ

W drużynie znalazł się Dominik Kubera, który w weekend powrócił do ścigania po kontuzji. Znalazło się też miejsce dla braci Pawlickich. Przemysław jest w tej chwili liderem 1. ligowej Enei Falubaz Zielonej Góry oraz jednym z  najskuteczniejszych zawodników na zapleczu PGE Ekstraligi. Z kolei Piotr rozgrywa bardzo dobry sezon po przenosinach z Leszna do Wrocławia. Szkoleniowiec postanowił dać też szansę stałemu uczestnikowi cyklu Grand Prix — Patrykowi Dudkowi. Zawodnik For Nature Solutions KS Apatora Toruń ma spore problemy z regularnym punktowaniem, lecz jego ostatnie występy napawają optymizmem. Dodatkowo powołani zostali — Mateusz Cierniak (lider klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Juniorów oraz obrońca tego tytułu) i Szymon Woźniak (jeden z liderów ekipy z Gorzowa).

Na ten moment pewni udziału w Drużynowym Pucharze Świata wydają się być Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski, których trener postanowił nie powoływać na mecz towarzyski.

W szeregach drużyny Reszty Świata warto zwrócić uwagę na Andersa Thomsena, Jasona Doyle’a i Maxa Fricke’a, którzy podobnie jak Dudek, są uczestnikami Indywidualnych Mistrzostw Świata. Ponadto wystąpią też Andrzej Lebiediew i dwóch zawodników na co dzień jeżdżących w Poznaniu, gdzie odbędzie się spotkanie.

Mecz Polska VS Reszta Świata zaplanowano na sobotę, 8 lipca na godzinę 14:00.

Składy:

Polska:
9. Dominik Kubera (Platinum Motor Lublin)
10. Przemysław Pawlicki (Enea Falubaz Zielona Góra)
11. Piotr Pawlicki (Betard Sparta Wrocław)
12. Patryk Dudek (For Nature Solutions KS Apator Toruń)
13. Mateusz Cierniak (Platinum Motor Lublin)
14. Szymon Woźniak (ebut.pl Stal Gorzów)

Reszta Świata:
1. Anders Thomsen (ebut.pl Stal Gorzów)
2. Jason Doyle (Cellfast Wilki Krosno)
3. Max Fricke (ZOOleszcz GKM Grudziądz)
4. Aleksander Łoktajew (InvestHouse Plus PSŻ Poznań)
5. Andrzej Lebiediew (Cellfast Wilki Krosno)
6. Jonas Seifert-Salk (InvestHouse Plus PSŻ Poznań)

Źródło: Twitter/Żużlowa Reprezentacja Polski
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,603FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ