Znakomite informacje dla Wojciecha Szczęsnego!

Gianluigi Buffon? Odejdzie z Juventusu, jak sam stwierdził „szukać motywacji do dalszej gry”. Gianluigi Donnarumma? Szansa gry w Lidze Mistrzów podobno przechyla szalę w decyzji o jego przyszłości i ostatecznie skusi się na dalsze reprezentowanie barw Milanu. Tego typu informacje, to idealna sytuacja dla Wojciecha Szczęsnego. Polak w końcu mógłby w spokoju budować swoją karierę w „Starej Damie”.

REKLAMA

W ostatnich tygodniach byliśmy mocno zaniepokojeni o plotki łączące Donnarummę z Juve

Młody włoski golkiper ma już olbrzymie doświadczenie, jest podstawowym bramkarzem reprezentacji Włoch. Pod koniec czerwca kończy się jego umowa z Rossoneri i wydawało się, że Mino Raiola powalczy o umieszczenie go w Turynie. Juventus po ostatnich wpadkach nie ma jednak pewnego miejsca w Lidze Mistrzów. Wiąże to się bezpośrednio z groźbą odejścia czołowych gwiazd i pośrednio – z brakiem zastrzyku gotówki. Co więcej, włoskie media grzmią o możliwym wykluczeniu Juve z ligi, jeśli nie opuści Superligi. W takiej sytuacji, Donnarumma jest coraz mniej przekonany do transferu. W Milanie ma stabilną pozycję, pensję wcale nie mniejszą. Jestem skłonny uwierzyć, że ostatecznie przedłuży swoją umowę.

Buffon?

No cóż, jest legendą, ale mimo wszystko odbierał sporo „sławy” Polakowi. Dostawał sporo minut gry (w tym sezonie zagrał już 12 spotkań). Wojciech Szczęsny nie mógł wygrać z kimś będącym ikoną klubu. Wciąż pojawiały się głosy podważające jego znaczenie dla Juve. Po odejściu Buffona wydaje się, że będzie niepodważalnym numerem 1, kimś kto zagra od deski do deski w każdym meczu.

Oczywiście, ostatecznie i tak kluczowa okaże się dyspozycja Szczęsnego. Trudno nie odnieść jednak wrażenia, że los może uśmiechnąć się do naszego reprezentacyjnego bramkarza. Dotychczas wytykano mu błędy i umniejszano sukcesy. Teraz, w końcu będzie mógł pracować na swoje nazwisko. Bez oddechu Donnarummy na plecach i walki z legendą Buffona.

Fot. Juventus/Twitter

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ