REKLAMA

Z rezerw Legii do Romy – Jordan Majchrzak wypożyczony na rok

17-letni Jordan Majchrzak z Legii II Warszawa na tyle spodobał się skautom AS Romy, że włoski klub zdecydował się na roczne wypożyczenie młodego Polaka. Za ten transfer czasowy rzymianie zapłacili ok. 100 tys. euro. Zagwarantowali też sobie opcję wykupu po dopłaceniu kolejnych 600-700 tys. euro.

źródło: Piotr Koźmiński

Przez najbliższy rok Majchrzak będzie trenował i występował w zespole Romy do lat 19 z Primavery. Napastnik został włączony do trzecioligowych rezerw warszawskiego klubu w ubiegłym roku. W tym czasie wystąpił w 13 meczach, strzelając jednego gola i zaliczając trzy asysty. Jordan pochodzi z Zawiercia, tam też stawiał pierwsze kroki w futbolu w miejscowej Warcie. Później uczył się też piłkarskiego rzemiosła w ekipach z Dąbrowy Górniczej. Później trafił do Rozwoju Katowice, a stamtąd do młodzieżówki Legii.

Majchrzak dysponuje niezłymi warunkami fizycznymi, mierzy 189 cm wzrostu. Przy tym – jak podaje portal legia.net – jest szybki i ma dobrą koordynację ruchową. Nastoletni snajper miał już nawet okazję trenować z pierwszą drużyną stołecznych.

źródło: Legia Warszawa

Warto nadmienić, że swoją karierę w Romie w analogiczny sposób rozwijał Nicola Zalewski. 20-latek przeszedł drogę z juniorskich ekip, aż do pierwszej ekipy Giallorossich. Teraz może być przykładem dla Jordana.

REKLAMA
Weronika Góral
Weronika Góralhttp://mymistrzowie.pl
Baba pisząca o piłce. Z góry skazana na pożarcie i szyderczy śmiech.
PODOBNE
REKLAMA

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ

99,040FaniLubię
10,664ObserwującyObserwuj
556ObserwującyObserwuj
REKLAMA