Właściciele Juventusu wskazali następcę Andrei Agnelliego

Bezkrólewie w Juventusie nie będzie trwało długo. Zanim włoskie media zaczęły analizować kto zostanie następcą Andrei Agnelliego, poznaliśmy nazwisko kandydata na nowego prezydenta „Starej Damy”. Jak poinformował EXor – spółka holdingowa rodziny Agnelli, która kontroluje Juventus, zostanie nim niejaki Gianluca Ferrero.

W związku z decyzjami podjętymi wczoraj przez Radę Dyrektorów Juventusu FC oraz w związku ze Zgromadzeniem Akcjonariuszy zwołanym na 18 stycznia 2023 roku, Exor komunikuje, że wskaże Gianlucę Ferrero do roli Prezydenta klubu. Jako doradca korporacyjny, audytor, członek zarządu i komisji w wielu spółkach, Pan Ferrero posiada znaczące doświadczenie i wymagane kompetencje techniczne, a także prawdziwą pasją do naszego klubu, co czyni go osobą najbardziej wykwalifikowaną do pełnienia tej roli.

Exor opublikuje pełną listę swoich kandydatów do odnowionej Rady Dyrektorów w terminie wymaganym przez prawo.

źródło: https://www.globenewswire.com/news-release/2022/11/29/2563663/0/en/Gia, tłumaczenie własne

Gianluca Ferrero nie jest postacią znaną w świecie piłkarskim

Najlepszym dowodem niech będzie fakt, że włoskie serwisy sportowe podając informacje o jego osobie, używają… zdjęć trzech różnych mężczyzn. 59-latek ma spore doświadczenie w pracy audytora i wydaje się, że jego głównym zadaniem będzie konieczność uspokojenia napiętej sytuacji związanej ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w klubowych finansach.

REKLAMA

Gianluca Ferrero urodził się w Turynie w 1963 roku i ukończył ekonomię oraz handel. Obecnie jest biegłym rewidentem w dziedzinie prawa podatkowego i korporacyjnego. Co ciekawe, jego prawą ręką miałby zostać… Pavel Nedved, ten sam, który złożył wczoraj rezygnację ze swojego stanowiska. Zdaniem włoskich mediów właściciele zakładają plan, w którym Czech ponownie otrzyma ważną funkcję. Czy rzeczywiście dojdzie do takiego rozwiązania? O wszystkim przekonamy się 18 stycznia 2023 roku, gdy dojdzie do zgromadzenia akcjonariuszy.

źródło: twitter/juve_canal
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,220FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ