Villarreal sięga po czołowego piłkarza Championship

Ben Brereton zostanie zawodnikiem Villarrealu. 23-letni reprezentant Chile, który urodził się i całą dotychczasową karierę spędził w Anglii, ma znacząco wzmocnić siłę ofensywną aktualnie 6. drużyny Championship. Serwis relevo.com przekonuje, że temat jest już praktycznie zamknięty, a umowa została podpisana. W lidze hiszpańskiej pojawi się bardzo ciekawy napastnik, który przez ostatnie 1.5 roku na boiskach Championship strzelił 34 gole.

Wspomniane relevo.com informuje, że Brereton otrzyma jedną z najwyższych pensji w klubie

Reprezentant Chile w styczniu przeszedł testy medyczne, ale hiszpański klub wstrzymuje się z oficjalnym potwierdzeniem transferu. Ben z końcem sezonu wypełni swój kontrakt z Blackburn Rovers i będzie mógł za darmo przejść do Villarrealu. Napastnik w ostatnich dniach miał szukać sobie nowego domu w Hiszpanii. Co ciekawe, odrzucił podobno oferty z West Hamu i Evertonu, uważając, że to właśnie w Villarrealu ma największe szanse rozwoju. Brereton wierzy bardzo wysoko, a nowy klub ma być dla niego jedynie przystankiem w karierze. Czy rzeczywiście osiągnie tak wiele, jak sam się spodziewa?

REKLAMA

Ben futbolu uczył się w Manchesterze United, ale jego kariera rozwinęła się dopiero w Blackburn. Do 2018 roku związany był z młodzieżowymi reprezentacjami Anglii (w 2017 roku sięgnął po mistrzostwo Europy U-19), jednak ze względu na swoją mamę, pochodzącą z Chile — zdecydował się przyjąć zaproszenie do reprezentowania nacji z Ameryki Południowej. Co ciekawe, Brereton musiał uczyć się języka hiszpańskiego, bowiem miał problemy komunikacyjne z kolegami z kadry narodowej. Zawodnik początkowo traktowany był z dystansem, ale po tym jak strzelił ważne gole w eliminacjach mistrzostw świata, kibice reprezentacji Chile przyjęli go ciepło. Niestety, finalnie nie udało im się awansować na Mundial, ale napastnik stał się znaczącą postacią kadry. Tak na marginesie, według anegdoty to kibice „wymyślili” Breretona w reprezentacji Chile po tym, jak dostrzegli w Football Managerze, że ma chilijskie korzenie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ