Top 5 goli weekendu: Szesnastoletni wirtuoz!

Miniony weekend podarował miłośnikom futbolu dziesiątki przepięknych trafień. Spośród wielu efektownych goli postanowiliśmy wybrać 5, które najbardziej przypadły nam do gustu.

Lamine Yamal (Barcelona)

SZESNASTOLATEK strzelający takiego gola w 73. minucie meczu? Dodajmy — było to trafienie na wagę zwycięstwa! Lamine Yamal pokazał swoją wyjątkowość, prowadząc Katalończyków do wygranej przeciwko Valencii. Moglibyśmy rozpisywać się o bramce młodego Hiszpana, ale trudno znaleźć słowa, oddające jak znakomite to było uderzenie.

źródło: CANAL+ SPORT w serwisie X

Dany Mota (Monza)

Po meczu z Genuą najwięcej uwagi spadło na Daniela Maldiniego, który strzelił zwycięskiego gola. My skupimy się na znakomitych nożycach jego 25-letniego kolegi. Dany Mota w obecnym sezonie Serie A uzbierał ledwie 4 gole, ale śmiało może kandydować do walki o trafienie rozgrywek 2023/24.

źródło: ELEVEN SPORTS PL w serwisie X

Kerem Demirbay (Galatasaray)

30-letni Niemiec strzelił trzy gole dla Galaty w ligowym starciu przeciwko Rizesporowi. Jednym z nich było uderzeniem z rzutu karnego, ale trafienie z 40. minuty… Palce lizać! Demirbay kapitalnie trafił z pierwszej piłki, a wszystko — podkręcenie, siła i precyzja zostały dopasowane idealnie. Efektem przepiękna bramka.

źródło: beIN SPORTS Türkiye w serwisie X

Serge Gnabry (Bayern Monachium)

Jak wracać po dłuższej przerwie, to właśnie w takim stylu! Bawarczycy rozbili Mainz 8:1, a Thomas Tuchel widząc pozytywne ofensywne szaleństwo swoich zawodników postanowił wprowadzić na murawę Gnabry’ego. Ten 4 minuty po wejściu na murawę błysnął tego typu fantazyjnym zagraniem.

źródło: ESPN Deportes w serwisie X

Leonardo Rocha (Radomiak)

Ekstraklasowy rodzynek w naszym zestawieniu. Bierzemy poprawkę na bierną postawę defensorów Piasta Gliwice, którzy najwyraźniej postanowili zrobić wszystko, byle tylko nie przeszkodzić w zdobyciu efektownego gola. Rafał Wolski świetnie wrzucił futbolówkę, Leonardo Rocha znakomicie uderzył z przewrotki. Przed tygodniem show skradł Kamil Zapolnik, w miniony weekend błysnął 26-letni Portugalczyk z Radomiaka Radom.