„To najlepszy występ Polski na turnieju”. Zagraniczny Twitter o meczu Polska – Francja

Dzisiaj po raz ostatni na długi czas cały futbolowy świat skierował oczy na mecz z udziałem reprezentacji Polski. W fazie grupowej internauci z zagranicy byli raczej zażenowani grą Polaków, pojawiały się nawet głosy, że to najgorszy zespół, który awansował do fazy pucharowej. Nawet w trakcie meczu z Arabią Saudyjską pojawiało się sporo głosów krytyki. Dziś jednak Polacy – mimo porażki – przerośli oczekiwania osób uważnie śledzących trwające Mistrzostwa Świata. Jak na ich grę reagował zagraniczny Twitter?

„To najlepszy występ Polski na turnieju”

Polacy od początku wyszli na Francję z innym nastawieniem niż na spotkania fazy grupowej i to się internautom spodobało. Użytkownik Neal, obserwowany przez ponad 40 tysięcy użytkowników Twittera już po 25. minutach pokusił się o następujący wpis: „Wątpię, czy to wystarczy, ale Polska wygląda zupełnie inaczej niż drużyna, która zmierzyła się z Argentyną. Stamtąd mogło pójść tylko w górę, ale przynajmniej widzimy autentyczny impet ataku. Bardzo przyzwoite pierwsze 25 minut!”

W podobnym tonie, również po około 25 minutach gry, wypowiadał się niejaki Aaron Moniz, którego obserwuje 20 tysięcy osób. – To zdecydowanie najlepszy jak dotąd występ Polski w turnieju. Chęć utrzymywania piłki i grania przez linię w budowaniu ataku utrudniają Francji dostanie się blisko bramki Szczęsnego – napisał.

Pod koniec pierwszej połowy głos na temat Polaków zabrał Eduardo Hagn mający na swoim Twitterowym koncie prawie 150 tysięcy obserwujących. – Wspaniałe szanse dla Polski. Są o wiele lepsi niż w fazie grupowej – krótko skomentował.

Słowo o Francuzach

Dlaczego zespół Czesława Michniewicza przeciwko Francuzom potrafił przejąć posiadanie piłki i stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji zamiast okopywać się we własnym polu karnym? Internauci zwracali uwagę na sposób w jaki nasi rywale podeszli do meczu. – „Polska naprawdę dobrze się bawi grając przeciwko ustawieniu defensywnemu Francji 4-4-2. To dość pasywne. Duet z przodu Mbappé-Giroud nie poluje agresywnie na piłkę. Krychowiak i polscy stoperzy mają dużo czasu na rozegranie. Zagrywają w boczne sektory z łatwością” – napisał użytkownik kryjący się pod nickiem Premier League Panel, którego obserwuje 177 tysięcy osób.

Dziennikarz BBC Sport, Raj Chohan także zwrócił uwagę na brak pressingu ze strony Francuzów. – Hmmm, nawet przeciwko takiemu zespołowi jak Polska Francja daje większe terytorium niż inne topowe drużyny.

Kogo z Polaków Twitter wyróżnił?

Choć zagraniczny Twitter najczęściej wyraża opinię na temat całości gry reprezentacji, tak znajdziemy także wpisy poświęcone konkretnym piłkarzom. Przytaczany wcześniej Aaron Moniz wyróżnił za ten mecz Matty’ego Casha. – Szczerze mówiąc, Cash zasługuje na duże uznanie za tę grę. Musiał kryć 1 na 1 z Mbappe przez 75 minut, prawie bez żadnej osłony, potem [Francuzji] zastąpili Girouda Marcusem Thuramem i przesunęli go [Thurama] na lewą stronę, aby świeże nogi mogły jeszcze na niego [Casha] grać – argumentował.

REKLAMA
Paweł
Paweł
W szeregach Mistrzów od czerwca 2019. Najczęściej piszę o Premier League, ale od czasu do czasu staram się też podejmować inne tematy. Fan Arsenalu. Burnley - Watford to najlepszy sposób na spędzenie piątkowego wieczoru.
PODOBNE
REKLAMA
106,180FaniLubię
10,460ObserwującyObserwuj
598ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ