Świetny występ Giroud i kolejny gol Jovica! Milan pokonuje Frosinone

Frosinone podejmowało u siebie Milan, który nie przegrał od trzech spotkań. Ekipa Piolego w ostatniej kolejce na własne życzenie zremisowała z Bologną. Z kolei Frosinone po pięciu porażkach z rzędu zdołało wygrać z Cagliari i zremisować z Hellasem Verona. Poza tym ekipa Eusebio Di Francesco to bardzo nieprzyjemna drużyna, która w meczach domowych tanio skóry nie sprzedaje. Dlatego przed zespołem Rossonoerich czekało niezbyt łatwe zadanie, tym bardziej jeśli popatrzymy na problemy drużyny Piolego z niżej notowanymi ekipami.

Odważne Frosinone

Już od samego początku tego meczu było widać, że Milan nie będzie miał łatwego zadania. Frosinone to zespół bardzo odważny, żywiołowy w swojej grze. Milan nie do końca sobie potrafi z tak grającymi rywalami poradzić. Jednak obie ekipy w pierwszym kwadransie grały bardzo spokojnie. Tak jakby zarówno jedni i drudzy sprawdzali na co stać przeciwnika. Pierwszy otworzył się Milan, który w 17. minucie wyszedł na prowadzenie. Znakomite dośrodkowanie Rafaela Leao na gola zamienił Oliver Giroud. Było to 11. trafienie francuskiego snajpera w tym sezonie.

źródło: ELEVEN SPORTS PL w serwisie X

Prowadzenie gości nie trwało zbyt długo. Piłkarze Eusebio Di Francesco natychmiast po stracie bramki rzucili się do odrabiania strat. Zaczęli grać bardzo ofensywnie. Ich ataki przypominały nawałnicę, z czym nie potrafiła sobie poradzić obrona Rossonerich. W 24. minucie rzut karny wykorzystał Matias Soule i mecz zaczynał się od nowa. Piłkarze Piolego zamiast iść po drugiego gola to oddali pole gry swoim przeciwnikom. Mało tego, z minuty na minutę coraz lepiej wyglądali zawodnicy Frosinone. To gospodarzom bardziej zależało na strzeleniu kolejnego gola. Spotkanie kompletnie nie przypominało meczu drużyn, których jedna broni się przed spadkiem, a druga jest trzecim zespołem tabeli. Cios za cios. Bardzo duża intensywność.

Bezproduktywny Milan

Frosinone zdecydowanie spuściło z tonu. Już brakowało zespołowi Eusebio Di Francesco tej werwy, którą mieli w pierwszej części spotkania. Szkoda z perspektywy kibiców Milanu, że piłkarze Stefano Piolego nie zamierzali wykorzystać słabszej postawy swojego rywala. Rossonoeri zamiast robić wszystko by wyjść ponownie na prowadzenie to bili głową w mur. Ich gra wyglądała bardzo przewidywalnie. Piłka krążyła bardzo wolno. Wystarczyło, że gospodarze zamknęli się w swoim polu karnym. Z tym nie potrafił sobie poradzić Milan.

Frosinone przetrwało chwilę słabości. Zauważyli, że przeciwnicy specjalnie nie kwapią się do ataku i sami ruszyli z odsieczą. Znaleźli lukę w obronie Milanu i w 65. minucie za sprawą gola Luci Mazzitelliego wyszli na prowadzenie. Pokazali bardziej utytułowanemu i wyżej notowanemu przeciwnikowi jak powinno się wykorzystywać chwilę słabości oponenta. Zdecydowanie gospodarze chętniej walczyli o każdy metr boiska. Wiedzieli co chcą swoim graniem osiągnąć. W swoich atakach piłkarze Di Francesco byli o wiele konkretniejsi. Taka gra przyniosła im korzystny wynik.

Jovic znów to zrobił

Po strzeleniu drugiego gola Frosinone cofnęło się pod własną bramkę, czekając na kontrataki, jednocześnie broniąc zwycięstwa. Jednak Milan znalazł w końcu drogę do bramki i w 72. minucie za sprawą Matteo Gabbi wyrównał wynik spotkania. Frosinone nie było czujne w obronie i dość szybko straciło jakże cenne dla nich prowadzenie. Na szczęście Milan ma takiego zawodnika jak Olivier Giroud. Francuski weteran był dzisiaj wszędzie. Walczył za dwóch o każdą piłkę. Brał na siebie ciężar gry i pokazywał kolegom swoją postawą co to znaczy walczyć o zwycięstwo. Giroud do bramki dołożył asystę.

Frosinone przez cały mecz dzielnie stawiało czoła ekipie Stefano Piolego. Aż wreszcie po raz kolejny Luka Jović pokazał swój kunszt. Po raz kolejny wszedł z ławki i strzelił bardzo ważnego gola. W 81. minucie Rossonoeri wyszli ponownie na prowadzenie. Milan dowiózł zwycięstwo i traci cztery punkty do drugiego w tabeli Juventusu. Frosinone jest czternaste i ma ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Frosinone – AC Milan 2:3 (Soule (k) 24′ Mazzitelli 65′ – Giroud 17′ Gabbia 72′ Jovic 81′)