Selekcjoner Hiszpanii: To najtrudniejszy dzień w mojej karierze

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Gavi straci resztę sezonu. Według Joaquína Maroto z ASa, pomocnik Barcelony w trakcie spotkania reprezentacji Hiszpanii z Gruzją (3:1) zerwał więzadło krzyżowe przednie. Kontuzja 19-latka najprawdopodobniej będzie wiązała się z dłuższą przerwą od gry, co niewątpliwie jest ogromnym ciosem dla samego zawodnika, jego klubu i kadry narodowej. Selekcjoner La Roja Luis de la Fuente na konferencji prasowej podzielił się swoimi spostrzeżeniami związanymi z kontuzją podopiecznego.

To najbardziej skomplikowany, gorzki i najtrudniejszy dzień w mojej karierze. To bardzo trudny moment dla piłkarza, dla Barcelony, dla reprezentacji, a także dla mnie. W szatni czuliśmy się, jakbyśmy przegrali. Piłka nożna ma to do siebie, że jest ryzykownym biznesem i to jest ta brzydka część. Naprawdę przykro mi z powodu Gaviego. Rozmawialiśmy z nim. Widzieliśmy zagranie: obrócił się, źle nadepnął i kolano wyszło na zewnątrz. [Gavi] Jest smutny, nie rozumie, że takie rzeczy mogą się zdarzyć i że mogą mu się przytrafić. Czasami myślimy, że jesteśmy całkowicie bezbronni, ale życie uczy nas, że jesteśmy niezwykle delikatni.

REKLAMA

Luis de la Fuente podczas konferencji tłumaczył się także ze słów sprzed spotkania

Pytany o wysoką eksploatację kadrowiczów przyznał, że jeśli piłkarze mają odnieść kontuzję to i tak ją odniosą. Dziennikarze pytali go wówczas o… Gaviego, sugerując, by zawodnik odpoczął w meczu z Gruzją. Selekcjoner Hiszpanii przyznał wówczas, że piłkarz „rwie się do gry” i sam odmawia odpoczynku, a dobrzy gracze potrafią grać więcej. Niestety, los okazał się złośliwy i ten sam Gavi, który miał być zdaniem selekcjonera tytanem nie do zdarcia, doznał poważnej kontuzji.

Rozumiem skargi Barçy, ale to mogło się to przytrafić każdemu innemu zawodnikowi. To może się zdarzyć w meczu LaLigi, na treningu lub w każdej innej sytuacji. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z ryzyka związanego z każdą chwilą od momentu założenia butów. To był wypadek, nieszczęście.[…] Mecz piłki nożnej wymaga bardzo dużej intensywności, kontaktu, tempa i szybkości. To nieodłączny element tego sportu, a terminarze są jakie są. Musimy z nimi grać. To są mecze międzynarodowe, które musimy rozegrać, terminy były wiadome od dawna.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,069FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ