Sebastian Szymański błysnął 2 asystami. Piorunujący początek w Fenerbahce (VIDEO)

Sebastian Szymański notuje kapitalne wejście do zespołu Fenerbahce. Polski pomocnik błysnął golem już w swoim debiucie dla tureckiej drużyny, podczas wygranego 5:0 spotkania przeciwko Zimbru Kiszyniów. Dzisiejsze starcie z Mariborem w kwalifikacjach Ligi Konferencji rozpoczął co prawda na ławce rezerwowych, ale gdy jego koledzy bezowocnie bili głową w mur, wszedł na murawę i w 16 minut zanotował dwie asysty!

Na kłopoty Szymański!

W 58. minucie spotkania, Szymański egzekwował rzut rożny. Reprezentant Polski świetnie wypatrzył w polu karnym Rodrigo Becão, który uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki. 4 minuty później, wymusił odbiór piłki, pomknął z akcją do linii końcowej i wyłożył futbolówkę İrfanowi Canowi Kahveciemu. Kapitalna akcja, kapitalne dogranie — Kahveci dopełnił jedynie formalności.

źródło: twitter/ssportplustr

Spotkanie ostatecznie skończyło się wynikiem 3:1 dla Fenerbahce. Szymański bez cienia wątpliwości był jednym z bohaterów meczu. To jego dwa podania rozruszały grę tureckiej drużyny i najprawdopodobniej przesądziły o wygranej. Warto także dodać, że Joshua King, który zaczął mecz w podstawowym składzie, a którego w przerwie zmienił Sebastian, prezentował się po prostu nijako. Co ciekawe, Polak przez 51 minut gry, zanotował ledwie 18 kontaktów z piłką! To wystarczyło, by skraść show. Fenerbahce ma bogate zestawienie piłkarzy ofensywnych — Kahveci, Tadić, Dżeko, Batshuayi, ale wygląda na to, że Sebastian Szymański od początku daje trenerowi sygnał gotowości i nie czuje kompleksów względem znanych kolegów. Ismail Kartal z pewnością dostrzega fakty — polski pomocnik dostał szanse i w obu występach je po prostu wykorzystał. Jest aktywny, robi różnicę, jego gra przekłada się na konkretne korzyści. Oby tak dalej!