Rafał Augustyniak blisko Legii! Radovanović i Bates odprawieni

Tomasz Włodarczyk z Meczyków i Sebastian Staszewski z Interii Sport, opublikowali na Twitterze prawdziwy hit pośród newsów transferowych z Polski. Obaj dziennikarze niemalże w jednej chwili poinformowali, że Rafał Augustyniak jest bardzo bliski transferu do Legii Warszawa. 28-letni pomocnik ma być już w stolicy i dogadywać ostateczne kwestie umowy.

Augustyniak grywał w ostatnich latach przede wszystkim na pozycji defensywnego pomocnika w rosyjskim Uralu Yekaterinburg. W rosyjskiej Premier Lidze rozegrał 3 sezony, podczas których prezentował się naprawdę solidnie. Alternatywą dla polskiego zawodnika jest również gra w roli środkowego obrońcy.

REKLAMA

Radovanović i Bates odprawieni z kwitkiem?

W ostatnich dniach sporo mówiło się o dwóch wyżej wymienionych graczach jako potencjalnych następcach Wieteski w defensywie Legii. Cóż zatem w ich kontekście miałby zmieniać transfer Rafała Augustyniaka? Jak się okazuje, bardzo wiele. David Bates podobno wrócił już do Aberdeen, a Aleksandar Radovanović ma podążyć w jego ślady. Legia miała mieć pewne zastrzeżenia co do osoby Serba. W przypadku Szkota nie są znane szczegóły braku końcowego porozumienia, ale najwyraźniej klub z Łazienkowskiej znalazł lepszą alternatywę niż 25-latek. Czy kimś takim miał być właśnie Augustyniak?

Cóż, wspomniałem że może on zagrać na pozycji stopera, ale wątpię żeby sam Polak miał wystarczyć jako uzupełnienie luki w obronie. Powinniśmy się zatem spodziewać kolejnych ruchów transferowych ze strony Legii i Jacka Zielińskiego. Tak czy inaczej – Rafał Augustyniak wydaje się być naprawdę ciekawym wzmocnieniem ze strony „Wojskowych”. Obiektywna ocena zakontraktowania byłego piłkarza m.in. Miedzi Legnica i Widzewa Łódź, będzie zależała jednak od kolejnych działań na rynku transferowym ze strony warszawskiego klubu.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,317FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ