Pudło sezonu w Brazylii!? Obrońca bliski bramki w stylu Messiego (VIDEO)

W sezonie 21/22 mieliśmy już okazję zobaczyć wielu kandydatów do miana największego pudła tej kampanii. Przykład pierwszy z brzegu – Paco Alcacer nietrafiający z metra do pustej bramki w ostatnim meczu Villarrealu z Getafe. Dzisiejszej nocy, finał stanowych mistrzostw Sao Paulo w Brazylii (Paulista Serie A2 – drugi poziom profesjonalnych rozgrywek w ojczyźnie Neymara), dostarczył nam kolejnego kandydata do owego tytułu.

Fatalne zakończenie znakomitej akcji

Końcówka pierwszej połowy rewanżowego spotkania pomiędzy Portuguesą a Sao Bento. Drużynami walczącymi o zwycięstwo w play-offach i awans do pierwszej dywizji rozgrywkowej w Brazylii. Portuguesa prowadzi już 2:0 (3:1 w dwumeczu) i ma idealną okazję żeby podwyższyć prowadzenie, praktycznie zamykając już kwestię triumfu w Campeonato. Z kontrą rusza Eduardo Diniz – obrońca zespołu gospodarzy. Doświadczony 33-latek najwyraźniej poczuł, że to jego chwila, więc nie zagrywa do lepiej ustawionego kolegi na skrzydle. Sam rozpoczyna rajd z futbolówką jeszcze na własnej połowie. Wszystko wychodzi mu idealnie. Mija jednego obrońcę rywali, potem kładzie na ziemi drugiego. Wymija bramkarza, zostaje sam na sam z pustą bramką i… z resztą, zobaczcie sami.

Autentycznie jest mi przykro z powodu Eduardo. Gość miał akcję życia, wszystko co wydawało się najbardziej skomplikowane w tej sytuacji, zrobił jak należy. Pech chciał jednak, że Dinizowi zabrakło dokładności przy wykończeniu. Mam jednak nadzieję, że Eduardo nie zniechęci się i spróbuje jeszcze podobnego rajdu. Tym razem już w pierwszej dywizji brazylijskich rozgrywek, do którego trafił jego zespół po dzisiejszym zwycięstwie.