OFICJALNIE: Manchester City otrzymał ofertę za Erlinga Haalanda z… 7. ligi

Działacze Manchesteru City zostali zaskoczeni zuchwałą ofertą za Erlinga Haalanda. Zainteresowanym nie okazał się jednak Real Madryt, a… Ashton United. Jeśli nie kojarzycie drużyny, nie ma w tym nic dziwnego. Mowa o ekipie z siódmego poziomu ligowego w Anglii. Przedstawiciele Ashton zaproponowali, by 22-letni norweski snajper dołączył do nich na okres mistrzostw świata. Gdy Premier League będzie pauzować, a Haaland nie zagra na turnieju, bowiem jego Norwegia nie awansowała na mundial — czeka go 28 dni bez gry. Dlaczego miałby w tym czasie odpoczywać, jak może realizować kolejne wyzwanie?

źródło: twitter/AshtonUnitedFC

Oczywiście, tego typu inicjatywa ma praktycznie zerowe szanse na sukces

Erling Haaland to dziś jedna z największych postaci świata futbolu, a po strzeleniu 18 goli w 13 występach na boiskach Premier League, jego wartość rynkowa wzrosła do 170 milionów euro. Taki gracz na poziomie siódmej ligi? Science-fiction i to taki grubymi nićmi szyty. Paradoksalnie jednak, działacze klubu liczą, że Haaland jest równie wybitnym zawodnikiem, co szalonym. A może skusi się na taki kosmiczno-komiczny happening i dzięki temu w trakcie mundialu zrobi się wokół niego głośno? Ba! Nawet jeśli w jakikolwiek sposób odniesie się do wariackiej oferty wypożyczenia, dla Ashton United to genialna szansa promocji.

REKLAMA

Już teraz, po udostępnieniu oficjalnej oferty w mediach społecznościowych, wystąpiły poważne problemy z funkcjonalnością klubowej strony internetowej. Poczciwy klub nagle trafia na portale piłkarskie z całego świata. Plan został zrealizowany. Tanim sposobem o anonimowej drużynie z Anglii zrobiło się głośno. Nawet strony związane z Manchesterem City analizują już, w których spotkaniach Haaland mógłby zagrać.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,868FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ